Nasze Godło

Happening profilaktyczny

Happening profilaktyczny w ramach "Częstochowskich Dni Profilaktyki"

happening_profilaktyczny13062017

W dniu 13 czerwca 2017 roku grupa 20 uczniów naszego Gimnazjum pod opieką pana Arkadiusza Cierpiała wzięła udział w happeningu profilaktycznym w ramach "Częstochowskich Dni Profilaktyki". Impraza na którą nasza szkoła została zaproszona jako placówka, w której działa Centrum Animacji Rekreacyjno Sportowej, odbyła się na Placu Biegańskiego i zapewniła uczestnikom szereg atrakcji. Były to między innymi: gry i zabawy zręcznościowe, mini zorbing, turniej mini piłki nożnej, możliwość jazdy na gokarcie w alkogoglach, malowanie twarzy, spotkanie z funkcjonariuszami policji konnej, zabytkowy bus oraz wiele, wiele innych. Przy okazji zabawy młodzież wysłuchała pogadanki profilaktycznej i wzięła udział w wypełnieniu ankiety dotyczącej zagrożeń czychających na młodych ludzi. Wszyscy uczestnicy imprezy zostali nagrodzeni przez organizatorów modnymi ostatnio zabawkami: fidget spinnerami.

ZDJĘCIA

PODZIĘKOWANIE DLA PANA CIERPIAŁA

 

Opieka nad uczniami

uwaga

OPIEKA NAD UCZNIAMI W DNIU 16 CZERWCA

Dyrektor Gimnazjum nr 2 imienia Pokolenia Kolumbów w Częstochowie informuje, że w dniu 16 czerwca 2017 roku w godzinach od 8:00 do 15:00 szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów. Przewidziane są w tym czasie zajęcia pogłębiające wiedzę uczniów z poszczególnych przedmiotów. Przypominamy jednocześnie, że uczniowie wznawiają zajęcia dydaktyczne po długim weekendzie w poniedziałek 19 czerwca 2017 roku.

 

Wykaz zbędnych i zużytych składników majątku

Wykaz zbędnych i zużytych składników majątku

Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów informuje, że szkoła posiada przestarzałe pod względem technicznym oraz zużyte składniki mienia ruchomego i jednocześnie zwraca się z pytaniem, czy wyrażają Państwo zainteresowanie tymi składnikami majątku. Wykaz poniżej:

WYKAZ I

WYKAZ II

 

Energetyczna zabawa

Energetyczna zabawa

elektryczna_zabawa

9 czerwca młodzież naszego gimnazjum, pod opieką Pani Katarzyny Bender, wzięła udział w festynie, który odbył się na placu Biegańskiego z okazji Miejskich Dni Inteligentnej Energii. Kolejna edycja tego wydarzenia została zorganizowana przez Urząd Miasta Częstochowy przy współpracy z Fundacją Instytut Rozwoju Osobistego INVEST, przy udziale Politechniki Częstochowskiej oraz Zespołu Szkół Technicznych

Celem imprezy jest kształtowanie postaw proekologicznych poprzez podniesienie świadomości częstochowian w zakresie wykorzystania odnawialnych, czyli przyjaznych środowisku, źródeł energii i efektywności energetycznej.

Na wszystkich, którzy przybyli w piątek na plac przed Ratuszem, czekało wiele „energetycznych” atrakcji, między innymi pokazy doświadczeń, warsztaty rakietowe, pracownia artystyczna, konkursy oraz gry i zabawy o tematyce ekologicznej. Wszyscy zainteresowani mogli również wyprodukować energię elektryczną przy pomocy specjalnego energoroweru – ta atrakcja, podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Kiedy najmłodsi korzystali z przygotowanych dla nich propozycji, dorośli mogli odwiedzić ekologiczną kafejkę, gdzie eksperci służyli radami z zakresu ograniczania tzw. niskiej emisji.

ZDJĘCIA

 

Spotkanie z policją

Spotkanie z Policją

policja-logo

W dniu 9 czerwca obyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami Policji. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich. Obejrzeli oni przygotowane przez mundurowych prezentacje, traktujące o bezpieczeństwie w trakcie wakacji. Głównym ich tematem była kwestia handlu ludźmi - przestępstwem na które narażone są osoby osoby wyjeżdżające poza granice naszego kraju. Mamy nadzieję, że przekazane Wam informacje przyczynią się do zwiększenia Waszej czujności i uchronią przed niebezpieczeństwami.

 

Konkurs "Rzeźba z surowców wtórnych"

Sukces naszych uczennic!!!

I miejsce oraz wyróżnienie w konkursie

„Rzeźba z surowców wtórnych – najsłynniejsze budowle polskich miast”

rzezba_z_surowcow_wtornych

W ramach projektu FOKUS NA OZE – CZYLI UCZYMY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII, realizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie przez Stowarzyszenie „PERSPEKTYWY-ZST SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI”, zostały zorganizowane dwa konkursy, które trwały od 1 lutego do 31 marca, a ich zadaniem było budowanie postawy ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy oraz podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych i podstawowych. Konkursy skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i szkół podstawowych z miasta i powiatu częstochowskiego

Konkurs dla gimnazjalistów nosił tytuł: „Rzeźba z surowców wtórnych – najsłynniejsze budowle polskich miast”. Pokazywał możliwości wykorzystania odpadów z życia codziennego i przekształcenie tych odpadów w produkty „z artystyczną duszą”.

W konkursie wzięło udział 16 prac uczniów z Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 14, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum we Wrzosowej i Gimnazjum w Rudnikach.

Wyniki konkursu:

Pierwsze miejsce: Joanna Ociepa – Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów

Drugie miejsce:  Adam Matyszczak – Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego we Wrzosowej

Trzecie miejsce: Paulina Kołodziejczyk – Gimnazjum nr 10 w Częstochowie

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Sitowska – Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów,

Emilia Ćwikła – Gimnazjum nr 14 w Częstochowie.

Joasia wykonała Żurawia w Gdańsku, natomiast Wiktoria jest autorką katowickiego Spodka.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i podziękowania. Nagrodą za uzyskanie pierwszego miejsca był tablet z wbudowanym systemem nawigacji oraz pamiątkowy album.

Należy podkreślić fakt, iż w konkursie wzięło udział aż 7 prac naszych uczniów – o czym informowaliśmy już wcześniej, i że prace te zostały wykonane niezwykle starannie, z dużą dbałością o detale, co zwróciło szczególną uwagę organizatorów konkursu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy sukcesu!

Młodzież do konkursu przygotowała Pani Katarzyna Bender.

Wszystkie prace konkursowe możecie obejrzeć na stronie ZST w Częstochowie:

http://zst.czest.pl/rozstrzygniecie-konkursow/

ZDJĘCIA

 

English Speaking Countries

English Speaking Countries - konkurs

stonehenge

W tegorocznej edycji konkursu English Speaking Countries , zorganizowanej przez panią mgr Agatę Knapik, wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas naszego Gimnazjum. Najlepszą pracą okazała się starannie wykonana makieta Stonehenge, którą zbudowała Wiktoria Sitowska z klasy 2b. Gratulujemy!

 

Turniej piłki nożnej

Turniej Piłki Nożnej

W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego Arkadiusz Cierpiał i Mariusz Sędzielewski zorganizowali w naszej szkole klasowy Turniej Piłki Nożnej. Turniej odbył sie w ramach działającego w naszej szkole Centrum Animacji Rekreacyjno - Sportowej. W zmaganiach na boisku wielofunkcyjnym wzięły udział 5 osobowe zespoły wszystkich klas naszego Gimnazjum. Drużyny drogą losowania podzielono na dwie grupy, w których rywalizacja przebiegała według systemu "każdy z każdym", a następnie rozegrano mecze o miejsca w końcowej klasyfikazju Turnieju. Zwyciężcą okazała się reprezentacja II b, która w pokonanym polu zostawiła klasy III a (grającą składem damsko - męskim)  i II a. Dalsze lokaty zajęły I b, I a i III b. Turniej przebiegał przy pięknej, słonecznej pogodzie i w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Drużyny, które zajęły trzy pierwsze lokaty zostaną uhonorowane okolicznościowymi statuetkami a zawodnicy otrzymają okazałe medale. Trofea zostały zakupione ze środków finansowych CARS i będą wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

WYNIKI MECZÓW

III a - II a 3:2

III b- II b 2:7

II a - I a 8:0

II b - I b 1:0

III a - I a 8:0

III b - I b 1:2

Mecz o V miejsce: I a - III b 2:3

Mecz o III miejsce: II a - I b 5:0

Mecz i I miesce II b - III a 2:1

 

CZAR PAR

CZAR PAR

czar_par_2017

Wewnątrzszkolny konkurs dla uczniów klas drugich. 01 czerwca sześć dwuosobowych drużyn przystąpiło do zmagań z pytaniami z zakresu przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi,  kształtowanie umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także ukazuje konieczności doboru odpowiedniej strategii działania. Przedmioty matematyczno-przyrodnicze przeniesione na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw stają się źródłem wspaniałej zabawy.

Zadania konkursowe został przygotowany przez nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Za część organizacyjną konkursu odpowiedzialni byli: pani Henryka Wuczyńska, pani Barbara Łebek i pan Adam Wrzaszczyk.  Jurorami byli uczniowie klas trzecich. Aktywność nauczycieli w trakcie uczniowskich zmagań została ograniczona do roli koordynatora i eksperta.

Przy dziewięciu stanowiskach zawodnicy rozwiązywali zadania fizyczne, krzyżówkę matematyczną i chemiczną, próbowali rozwikłać prawidłowości w procesach geograficznych, pracowali z mapą, przypominali sobie budowę komórki. Rozwiązując zadania wszystkie grupy pracowały z  wielkim zaangażowaniem, czuć było rywalizację sportową.

Wyniki konkursu:

I miejsce Dominik Kubacki i Jakub Bogdalczyk kl. 2a

II miejsce Natalia Nowakowska i Weronika Zięba kl. 2a

III miejsce Weronika Skarlak i Aleksandra Wojciechowska  kl. 2a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

Konkurs ortograficzny

Konkurs ortograficzny

ortografia

Kolejny już raz odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie z każdego pionu klas.

Tym razem zmagali się np. z takimi słowami, jak: pięcioipółletni, półdarmo, nieopodal, poniewczasie, supermistrz i wielu innymi. Okazuje się, że z ortografią wśród młodzieży nie jest jeszcze tak źle!

Zwycięzcami okazali się:

I miejsce – Wiktoria Sitkowska 2b

II miejsce – Joanna Ociepa 3b

III miejsca – Natalia Nowakowska 2a, Wiktoria Motyl 3b, Aleksandra Małecka 3a, Patryk Niburski 1b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Małgorzata Zakłada-Szettel i Jolanta Popa.

 

Teatralne ABC

„Teatralne ABC”

teatralne_abc_podsumowanie

Dnia 29.05.2017 odbyło się w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” podsumowanie zajęć w ramach „Warsztatów teatralnych”.

W ciągu kilku spotkań młodzież naszej szkoły – klasa Ia - zdobywała wiedzę na temat teatru. Kolejno były to zajęcia:

- Co to jest teatr? – teatr i jego dzieje.

- Scenariusz teatralny, czyli jak opowiadać historie w teatrze.

- Uczeń na scenie – elementy teatroterapii, dramy, pantomimy.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, umilając je grą na gitarze i ukulele. Klaudia Mróz dwukrotnie przygotowała prezentację multimedialną „Zmiany w teatrze”, która zadziwiła słuchaczy.

Podczas ostatniego spotkania uczniowie napisali test podsumowujący wiedzę o teatrze. Wszystkie odpowiedzi były poprawne. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy kontynuować te spotkania. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Zakłada-Szettel i Jolanta Popa.

ZDJĘCIA

ZMIANY W TEATRZE - PREZENTACJA KLAUDII MRÓZ

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry! Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot." - Johann Wolfgang Goethe
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
25 września 2017
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
Autorzy