Nasze Godło

Happening profilaktyczny

Happening profilaktyczny w ramach "Częstochowskich Dni Profilaktyki"

happening_profilaktyczny13062017

W dniu 13 czerwca 2017 roku grupa 20 uczniów naszego Gimnazjum pod opieką pana Arkadiusza Cierpiała wzięła udział w happeningu profilaktycznym w ramach "Częstochowskich Dni Profilaktyki". Impraza na którą nasza szkoła została zaproszona jako placówka, w której działa Centrum Animacji Rekreacyjno Sportowej, odbyła się na Placu Biegańskiego i zapewniła uczestnikom szereg atrakcji. Były to między innymi: gry i zabawy zręcznościowe, mini zorbing, turniej mini piłki nożnej, możliwość jazdy na gokarcie w alkogoglach, malowanie twarzy, spotkanie z funkcjonariuszami policji konnej, zabytkowy bus oraz wiele, wiele innych. Przy okazji zabawy młodzież wysłuchała pogadanki profilaktycznej i wzięła udział w wypełnieniu ankiety dotyczącej zagrożeń czychających na młodych ludzi. Wszyscy uczestnicy imprezy zostali nagrodzeni przez organizatorów modnymi ostatnio zabawkami: fidget spinnerami.

ZDJĘCIA

PODZIĘKOWANIE DLA PANA CIERPIAŁA

 

Opieka nad uczniami

uwaga

OPIEKA NAD UCZNIAMI W DNIU 16 CZERWCA

Dyrektor Gimnazjum nr 2 imienia Pokolenia Kolumbów w Częstochowie informuje, że w dniu 16 czerwca 2017 roku w godzinach od 8:00 do 15:00 szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów. Przewidziane są w tym czasie zajęcia pogłębiające wiedzę uczniów z poszczególnych przedmiotów. Przypominamy jednocześnie, że uczniowie wznawiają zajęcia dydaktyczne po długim weekendzie w poniedziałek 19 czerwca 2017 roku.

 

Wykaz zbędnych i zużytych składników majątku

Wykaz zbędnych i zużytych składników majątku

Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów informuje, że szkoła posiada przestarzałe pod względem technicznym oraz zużyte składniki mienia ruchomego i jednocześnie zwraca się z pytaniem, czy wyrażają Państwo zainteresowanie tymi składnikami majątku. Wykaz poniżej:

WYKAZ I

WYKAZ II

 

Energetyczna zabawa

Energetyczna zabawa

elektryczna_zabawa

9 czerwca młodzież naszego gimnazjum, pod opieką Pani Katarzyny Bender, wzięła udział w festynie, który odbył się na placu Biegańskiego z okazji Miejskich Dni Inteligentnej Energii. Kolejna edycja tego wydarzenia została zorganizowana przez Urząd Miasta Częstochowy przy współpracy z Fundacją Instytut Rozwoju Osobistego INVEST, przy udziale Politechniki Częstochowskiej oraz Zespołu Szkół Technicznych

Celem imprezy jest kształtowanie postaw proekologicznych poprzez podniesienie świadomości częstochowian w zakresie wykorzystania odnawialnych, czyli przyjaznych środowisku, źródeł energii i efektywności energetycznej.

Na wszystkich, którzy przybyli w piątek na plac przed Ratuszem, czekało wiele „energetycznych” atrakcji, między innymi pokazy doświadczeń, warsztaty rakietowe, pracownia artystyczna, konkursy oraz gry i zabawy o tematyce ekologicznej. Wszyscy zainteresowani mogli również wyprodukować energię elektryczną przy pomocy specjalnego energoroweru – ta atrakcja, podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Kiedy najmłodsi korzystali z przygotowanych dla nich propozycji, dorośli mogli odwiedzić ekologiczną kafejkę, gdzie eksperci służyli radami z zakresu ograniczania tzw. niskiej emisji.

ZDJĘCIA

 

Spotkanie z policją

Spotkanie z Policją

policja-logo

W dniu 9 czerwca obyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami Policji. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich. Obejrzeli oni przygotowane przez mundurowych prezentacje, traktujące o bezpieczeństwie w trakcie wakacji. Głównym ich tematem była kwestia handlu ludźmi - przestępstwem na które narażone są osoby osoby wyjeżdżające poza granice naszego kraju. Mamy nadzieję, że przekazane Wam informacje przyczynią się do zwiększenia Waszej czujności i uchronią przed niebezpieczeństwami.

 

Konkurs "Rzeźba z surowców wtórnych"

Sukces naszych uczennic!!!

I miejsce oraz wyróżnienie w konkursie

„Rzeźba z surowców wtórnych – najsłynniejsze budowle polskich miast”

rzezba_z_surowcow_wtornych

W ramach projektu FOKUS NA OZE – CZYLI UCZYMY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII, realizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie przez Stowarzyszenie „PERSPEKTYWY-ZST SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI”, zostały zorganizowane dwa konkursy, które trwały od 1 lutego do 31 marca, a ich zadaniem było budowanie postawy ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy oraz podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych i podstawowych. Konkursy skierowane były do młodzieży gimnazjalnej i szkół podstawowych z miasta i powiatu częstochowskiego

Konkurs dla gimnazjalistów nosił tytuł: „Rzeźba z surowców wtórnych – najsłynniejsze budowle polskich miast”. Pokazywał możliwości wykorzystania odpadów z życia codziennego i przekształcenie tych odpadów w produkty „z artystyczną duszą”.

W konkursie wzięło udział 16 prac uczniów z Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 14, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum we Wrzosowej i Gimnazjum w Rudnikach.

Wyniki konkursu:

Pierwsze miejsce: Joanna Ociepa – Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów

Drugie miejsce:  Adam Matyszczak – Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego we Wrzosowej

Trzecie miejsce: Paulina Kołodziejczyk – Gimnazjum nr 10 w Częstochowie

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Sitowska – Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów,

Emilia Ćwikła – Gimnazjum nr 14 w Częstochowie.

Joasia wykonała Żurawia w Gdańsku, natomiast Wiktoria jest autorką katowickiego Spodka.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i podziękowania. Nagrodą za uzyskanie pierwszego miejsca był tablet z wbudowanym systemem nawigacji oraz pamiątkowy album.

Należy podkreślić fakt, iż w konkursie wzięło udział aż 7 prac naszych uczniów – o czym informowaliśmy już wcześniej, i że prace te zostały wykonane niezwykle starannie, z dużą dbałością o detale, co zwróciło szczególną uwagę organizatorów konkursu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy sukcesu!

Młodzież do konkursu przygotowała Pani Katarzyna Bender.

Wszystkie prace konkursowe możecie obejrzeć na stronie ZST w Częstochowie:

http://zst.czest.pl/rozstrzygniecie-konkursow/

ZDJĘCIA

 

English Speaking Countries

English Speaking Countries - konkurs

stonehenge

W tegorocznej edycji konkursu English Speaking Countries , zorganizowanej przez panią mgr Agatę Knapik, wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas naszego Gimnazjum. Najlepszą pracą okazała się starannie wykonana makieta Stonehenge, którą zbudowała Wiktoria Sitowska z klasy 2b. Gratulujemy!

 

Turniej piłki nożnej

Turniej Piłki Nożnej

W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego Arkadiusz Cierpiał i Mariusz Sędzielewski zorganizowali w naszej szkole klasowy Turniej Piłki Nożnej. Turniej odbył sie w ramach działającego w naszej szkole Centrum Animacji Rekreacyjno - Sportowej. W zmaganiach na boisku wielofunkcyjnym wzięły udział 5 osobowe zespoły wszystkich klas naszego Gimnazjum. Drużyny drogą losowania podzielono na dwie grupy, w których rywalizacja przebiegała według systemu "każdy z każdym", a następnie rozegrano mecze o miejsca w końcowej klasyfikazju Turnieju. Zwyciężcą okazała się reprezentacja II b, która w pokonanym polu zostawiła klasy III a (grającą składem damsko - męskim)  i II a. Dalsze lokaty zajęły I b, I a i III b. Turniej przebiegał przy pięknej, słonecznej pogodzie i w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Drużyny, które zajęły trzy pierwsze lokaty zostaną uhonorowane okolicznościowymi statuetkami a zawodnicy otrzymają okazałe medale. Trofea zostały zakupione ze środków finansowych CARS i będą wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

WYNIKI MECZÓW

III a - II a 3:2

III b- II b 2:7

II a - I a 8:0

II b - I b 1:0

III a - I a 8:0

III b - I b 1:2

Mecz o V miejsce: I a - III b 2:3

Mecz o III miejsce: II a - I b 5:0

Mecz i I miesce II b - III a 2:1

 

CZAR PAR

CZAR PAR

czar_par_2017

Wewnątrzszkolny konkurs dla uczniów klas drugich. 01 czerwca sześć dwuosobowych drużyn przystąpiło do zmagań z pytaniami z zakresu przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi,  kształtowanie umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także ukazuje konieczności doboru odpowiedniej strategii działania. Przedmioty matematyczno-przyrodnicze przeniesione na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw stają się źródłem wspaniałej zabawy.

Zadania konkursowe został przygotowany przez nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Za część organizacyjną konkursu odpowiedzialni byli: pani Henryka Wuczyńska, pani Barbara Łebek i pan Adam Wrzaszczyk.  Jurorami byli uczniowie klas trzecich. Aktywność nauczycieli w trakcie uczniowskich zmagań została ograniczona do roli koordynatora i eksperta.

Przy dziewięciu stanowiskach zawodnicy rozwiązywali zadania fizyczne, krzyżówkę matematyczną i chemiczną, próbowali rozwikłać prawidłowości w procesach geograficznych, pracowali z mapą, przypominali sobie budowę komórki. Rozwiązując zadania wszystkie grupy pracowały z  wielkim zaangażowaniem, czuć było rywalizację sportową.

Wyniki konkursu:

I miejsce Dominik Kubacki i Jakub Bogdalczyk kl. 2a

II miejsce Natalia Nowakowska i Weronika Zięba kl. 2a

III miejsce Weronika Skarlak i Aleksandra Wojciechowska  kl. 2a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

Konkurs ortograficzny

Konkurs ortograficzny

ortografia

Kolejny już raz odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie z każdego pionu klas.

Tym razem zmagali się np. z takimi słowami, jak: pięcioipółletni, półdarmo, nieopodal, poniewczasie, supermistrz i wielu innymi. Okazuje się, że z ortografią wśród młodzieży nie jest jeszcze tak źle!

Zwycięzcami okazali się:

I miejsce – Wiktoria Sitkowska 2b

II miejsce – Joanna Ociepa 3b

III miejsca – Natalia Nowakowska 2a, Wiktoria Motyl 3b, Aleksandra Małecka 3a, Patryk Niburski 1b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Małgorzata Zakłada-Szettel i Jolanta Popa.

 

Teatralne ABC

„Teatralne ABC”

teatralne_abc_podsumowanie

Dnia 29.05.2017 odbyło się w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” podsumowanie zajęć w ramach „Warsztatów teatralnych”.

W ciągu kilku spotkań młodzież naszej szkoły – klasa Ia - zdobywała wiedzę na temat teatru. Kolejno były to zajęcia:

- Co to jest teatr? – teatr i jego dzieje.

- Scenariusz teatralny, czyli jak opowiadać historie w teatrze.

- Uczeń na scenie – elementy teatroterapii, dramy, pantomimy.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, umilając je grą na gitarze i ukulele. Klaudia Mróz dwukrotnie przygotowała prezentację multimedialną „Zmiany w teatrze”, która zadziwiła słuchaczy.

Podczas ostatniego spotkania uczniowie napisali test podsumowujący wiedzę o teatrze. Wszystkie odpowiedzi były poprawne. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy kontynuować te spotkania. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Zakłada-Szettel i Jolanta Popa.

ZDJĘCIA

ZMIANY W TEATRZE - PREZENTACJA KLAUDII MRÓZ

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Szczęście jest czymś, co przychodzi pod wieloma postaciami, więc któż je może rozpoznać?" - Ernest Hemingway
Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
17 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 
Autorzy