Nasze Godło

Rekrutacja 2017/2018

Rekrutacja 2017/2018

Trzecioklasiści

W zakładce Rekrutacja możecie się zapoznać z Postanowieniem Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych, klasy pierwszej trzyletniej branżowej szkoły I stopnia, na semestr pierwszy klas pierwszych publicznych szkół policealnych, do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, na rok szkolny 2017/2018.

REKRUTACJA

 

Opieka nad uczniami

uwaga

OPIEKA NAD UCZNIAMI W CZASIE PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ

Dyrektor Gimnazjum nr 2 imienia Pokolenia Kolumbów w Częstochowie informuje, że podczas przerwy świątecznej w dniu 13 i 14 kwietnia oraz 18 kwietnia 2017 roku w godzinach od 8:00 do 15:00 szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów. Przewidziane są w tym czasie zajęcia pogłębiające wiedzę uczniów z poszczególnych przedmiotów. Przypominamy jednocześnie, że uczniowie klas III wracają po przerwie świątecznej w środę 19 kwietnia na pierwszy dzień trzydniowego Egzaminu Gimnazjalnego. Pozostali uczniowie wznawiają zajęcia dydaktyczne w poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku.

 

Egzamin Gimnazjalny 2017

Przypominamy wszystkim, że tuż po przerwie świątecznej w środę - 19 kwietnia - rozpoczyna się Egzamin Gimnazjalny!!!
egzamin
Wszystkim Trzecioklasistom życzymy połamania piór!
Trzymamy za Was kciuki!

 

Życzenia Wielkanocne 2017

kurczaki

Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów

składa Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom

najserdeczniejsze życzenia zdrowych, 
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, 
smacznego jajka, mokrego dyngusa, 
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

 

Życzenia Wielkanocne 2017

wielkanoc2012

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, 
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, 
smacznego jajka, mokrego dyngusa, 
a także odpoczynku w rodzinnym gronie. 
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.

Życzenia Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom
składa Rada Rodziców Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie.

 

76 rocznica Zbrodni Katyńskiej

76 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

76_rocznika_Katynia

W dniu 12 kwietnia 2017 poczet sztandarowy naszego gimnazjum uczestniczył w uroczystościach upamiętniających 77 rocznicę zbrodni katyńskiej. Uroczystości upamiętniające poległych Częstochowian związanych z bolesną historią Katynia odbywają się na Placu Katyńskim od roku 2010. Na Placu Katyńskim rosną dęby symbolizujące częstochowian zamordowanych w Katyniu, Miednoje i Ostaszkowie. Pod każdym drzewem jest imienna tablica upamiętniająca konkretną osobę. W tym roku odsłonięto kolejną tablicę: porucznika Jana Cianciary. Organizatorzy obchodów to: Urząd Miasta Częstochowy, Zespół Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie i Zespół Szkół Technicznych. Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. Następnie dyrektor Zespołu Szkół Technicznych nr 4 powitał przybyłych gości oraz wszystkich zgromadzonych, w tym poczty sztandarowe szkół. Pierwszą część uroczystości były wystąpienia okolicznościowe, między innymi przemówienie wiceprezydenta Częstochowy, Ryszarda Stefaniaka. Następnie odbyła się modlitwa ekumeniczna przeprowadzona przez przedstawicieli kościołów chrześcijańskich. W uroczystości uczestniczył Arcybiskup Wacław Depo, który poprowadził modlitwę kościoła rzymsko-katolickiego. Kolejnymi punktami uroczystości były: apel poległych, krótka część artystyczna oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegacje władz miasta, parlamentarzystów ziemi częstochowskiej, organizacji kombatanckich i wojska. W skład delegacji naszej szkoły wchodzili uczniowie i uczennice klasy 2a: Paulina Balsam, Weronika Skarlak, Martyna Sroka, Olga Wojciechowska,  Krystian Będuch i Konrad Borowczyk.

ZDJĘCIA

 

Konsultacje kwiecień 2017

uwaga

Konsultacje z rodzicami oraz zebranie z rodzicami uczniów klas III

W najbliższą środę 12 kwietnia 2017 odbędą się w naszej szkole konsultacje z rodzicami. Zapraszamy rodziców na indywidualne spotkania z nauczycielami od godziny 17:00 do 19:00.

Dla rodziców uczniów klas III konsultacje rozpoczną się od krótkiego zebrania, na którym zostaną poruszone kwestie związane ze zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym.

 

Konkurs plastyczny

VIII POWIATOWY PROFILAKTYCZNY KONKURS PLASTYCZNY

pt. „STOP! PRZEMOCY STOP! NIENAWIŚCI”

paleta_1

Zapraszamy do udziału w VIII Powiatowym Profilaktycznym Konkursie Plastycznym pt. „STOP! PRZEMOCY STOP! NIENAWIŚCI”

WIĘCEJ

 

„Teatralne A B C”

„Teatralne A B C”

teatralne_ABC

Kolejny już raz uczniowie klasy I a uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Teatralne ABC – teatr uczy, bawi, wychowuje”. Zajęcia odbyły się 6 kwietnia w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” przy alei Jana Pawła II

i dotyczyły scenariusza teatralnego, czyli jak opowiadać historie w teatrze. Prowadząca, Pani Katarzyna Kucharzewska, pracownik biblioteki, przygotowała ciekawą prezentację, której uzupełnieniem była także prezentacja naszej uczennicy Klaudii Mróz. Klaudia wykazała się ogromną wiedzą na temat tworzenia scenariusza teatralnego i filmowego.

Uczniowie rozwiązywali krzyżówki i test wiedzy o teatrze, samodzielnie szukali informacji w różnych źródłach tekstowych. Były one potrzebne do rozwiązania testu podsumowującego zagadnienia poruszane podczas spotkania.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, na których uczniowie będą mogli zaprezentować na scenie przedstawienie według własnego scenariusza z elementami teatroterapii, dramy, pantomimy.

Wyjście z uczniami zorganizowały Panie Małgorzata Zakłada-Szettel i Jolanta Popa.

PREZENTACJA KLAUDII MRÓZ

ZDJĘCIA

 

Miastoprojekt Częstochowa

SZKOŁA - PRACA - PRZYSZŁOŚĆ

miastoprojekt

6 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy II b oraz III b w ramach projektu SZKOŁA-PRACA-PRZYSZŁOŚĆ odwiedzili biuro projektowe MIASTOPROJEKT CZĘSTOCHOWA Sp.z o.o.

Podczas spotkania zapoznali się z zawodami związanymi z projektowaniem w branży architektonicznej, konstrukcyjnej, instalacyjnej oraz drogowej. Wyjście zorganizował pedagog szkolny Anna Wróblewska-Kaczorowska.

ZDJĘCIA

 

Konkurs Ligi Ochrony Przyrody

„Motywy dendrologiczne na kołnierzach i mankietach”

LOP

Zapraszamy Was do udziału w konkursie!

Celem konkursu jest zachęcenie do:

 1. zwracania uwagi na piękno otaczającego nas świata
 2. poszukiwania inspiracji twórczych w świecie przyrody i krajobrazie
 3. rozwijania pasji i uzdolnień poprzez tworzenia własnych projektów ubiorów.

Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie oraz Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie.

Prace:

 1. jedną pracę konkursową stanowi komplet: kołnierz i mankiety
 2. fason kołnierza i mankietów może być dowolny
 3. kołnierze i mankiety powinny być wykonane z wyrobów włókienniczych (np. tkaniny, dzianiny, filcu, włókniny)
 4. technika wykonania prac: nadruk, malarstwo, haft, splot, aplikacja z wykorzystaniem tekstyliów i dodatków tekstylnych
 5. rozmiar prac naturalny (format 1:1)
 6. jeden uczestnik może złożyć do konkursu do 3 prac.

Termin składania prac: do 19 maja 2017 r.

W konkursie mogą wziąć udział prace nienagradzane w innych konkursach, będące oryginalnymi projektami autorskimi uczestników.

Nagrody:

Laureaci konkursu (nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy) otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe. Przewidziano przyznanie jednego miejsca I-go, jednego miejsca II-go, jednego miejsca III-go oraz trzech wyróżnień w każdej kategorii. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do innego przyznania nagród.

Kryteria oceny prac:

 1. zachowanie względów formalnych (terminowość oddania prac, technika i format prac, umieszczenie wymaganych danych o autorze i opiekunie prac)
 2. wykorzystanie motywów związanych z drzewami i krzewami
 3. staranność wykonania prac
 4. oryginalność.

Udział w konkursie jest jednocześnie zgodą na warunki konkursu oraz nieodpłatne wykorzystanie prac do celów promocji działalności organizatorów oraz publikowanie prac przez organizatorów na wszelkich polach eksploatacji z podaniem autora projektu.

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się do Pani Katarzyny Bender.

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Człowiek nigdy nie ogląda się na to, co zrobione, ale na to patrzy, co ma przed sobą do zrobienia." - Maria Skłodowska - Curie
Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
17 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Autorzy