Nasze Godło

Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych

 

III Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych

 

Informujemy, że w dniu 24 kwietnia 2017 r. w godzinach 16.30 - 18.30 uruchomiony zostanie w Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego III Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych dla uczniów i rodziców.


Szczegółowych informacji w ww. temacie udziela Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

 

Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy pt. „Czy znasz tę książkę?”

ksiazki_2

Biblioteka szkolna przypomina uczniom o trwającym konkursie czytelniczym. Ukazał się kolejny fragment utworu; należy odgadnąć jego tytuł oraz nazwisko autora. Odpowiedzi proszę napisać na kartce z własnoręcznym podpisem i dostarczyć do biblioteki. Do udziału w konkursie zapraszam także uczniów, którzy jeszcze w nim nie uczestniczą. Uczniowie, którzy udzielą najwięcej prawidłowych odpowiedzi otrzymają na koniec roku szkolnego dyplomy i nagrody książkowe. A oto fragment konkursowego utworu:

FRAGMENT

 

List Ministra Edukacji Narodowej

List Ministra Edukacji Narodowej
Zapraszamy do zapoznania się z traścią listu Ministra Edukacji Narodowej.

 

Zebrania z rodzicami marzec 2017

Zebrania z rodzicami


Informujemy, że w dniu 15 marca 2017 o godzInie 17:00 odbędą się w naszej szkole zebrania z rodzicami. Po zebraniach od godziny 18:00 będzie można wziąć udział w indywidualnych konsultacjach z poszczególnymi nauczycielami.

 

ZAPRASZAMY!!!

 

Dzień Kobiet 2017

Dzień Kobiet

Dzien_Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet spełnienia marzeń, szczęścia i wszelakiej pomyślności życzy naszym niepowtarzalnym Paniom męska część Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie.

 

Konkurs Rzeźba z surowców wtórnych

Rzeźba z surowców wtórnych – najsłynniejsze budowle polskich miast

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminam konkursu „Rzeźba z surowców wtórnych –najsłynniejsze budowle polskich miast", organiizowanym przez Stowarzyszenie "PERSPEKTYWY - ZST SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI” w Częstochowie oraz Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie.

KONKURS

 

Najładniejsza Kartka Walentynkowa

 

Sukces naszego ucznia w Powiatowym Konkursie Komputerowym

"Najładniejsza Kartka Walentynkowa"!!!
JAGIELA


23 lutego 2017 r. w Gimnazjum nr 19 im. gen. Leopolda Okulickiego w Częstochowie nastąpiło podsumowanie Powiatowego Konkursu Komputerowego "Najładniejsza Kartka Walentynkowa". Z przyjemnością informujemy, iż nasz uczeń Emil Jagieła z klasy I b zdobył III miejsce w tym konkursie. Ucznia do konkursu przygotowała p. Elżbieta Krygier-Żyła. Powyżej prezentujemy nagrodzoną pracę, natomiast inne wysłana na Konkurs kartki znajdują się w linku poniżej.

KARTKI

 

Lekcje otwarte w Edukacyjnym Centrum Konsultacjnym

 

Szanowni
Rodzice oraz Nauczyciele uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Serdecznie zapraszamy na nieodpłatne konsultacje oraz  lekcje otwarte do Edukacyjnego Centrum Konsultacji przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Częstochowie, ul. Legionów 58. 

W załączeniu przesyłamy aktualne harmonogramy dyżurów specjalistów oraz kartę zgłoszenia. Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie pod nr tel. 34 360 10 72 i mailowo:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do zobaczenia w ECK
Dyrektor SOSW nr 1
Ewa Galle
oraz  Koordynatorzy ECK:
Anna Sobańska, Anna Szymczyk
 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

zolnierze_wykleci

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 MARCA 2017

W 2011 roku Parlament Rzeczypospolitej na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto państwowe upamiętniające żołnierzy, którzy dla Ojczyzny poświęcili często to, co mieli najcenniejsze - własne życie.

Z okazj tego dnia w naszej szkole ustawiono tablicę przypominającą o tym dniu a pani Joanna Filak, nauczycielka historii przeprowadziła na lekcjach pogadanki przybliżające uczniom sylwetki i dziłalność Żołnierzy Wyklętych.

Tym, którzy chcą bliżej poznać historię żołnierzy polecamy obszerną gazetkę ścienną znajdującą się przy sali 29.

Żołnierze Wyklęci

 

Edukacja Polonijna

Edukacja Polonijna

flaga1

Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych. Jej koordynatorem jest Fundacja Edukacji Polonijnej, która m.in. wspiera polskie rodziny planujące powrót z emigracji do kraju.

Link, pod którym znajdują się podstawowe informacje na temat akcji oraz możliwość pobrania pliku z ulotką: http://polonia.edu.pl/ulotka-edukacja/

ULOTKA

 

„Teatralne ABC – teatr uczy, bawi, wychowuje”

„Teatralne ABC – teatr uczy, bawi, wychowuje”

teatralne_ABC

24 lutego w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Teatralne ABC – teatr uczy, bawi, wychowuje”.

Lekcje będą odbywały się w trzech cyklach:

- Co to jest teatr? – teatr i jego dzieje.

- Scenariusz teatralny, czyli jak opowiadać historie w teatrze.

- Uczeń na scenie – elementy teatroterapii, dramy, pantomimy.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy Ia. Pierwsze spotkanie poświęcone było historii teatru oraz słownictwu, które z teatrem jest związane. Po obejrzeniu ciekawej prezentacji i ożywionej dyskusji uczniowie zostali podzielenie na grupy. Mieli do wykonania zadania polegające na odnalezieniu odpowiednich terminów w różnych źródłach (książki, encyklopedie, słowniki). Pracy towarzyszyła miła atmosfera. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, podczas którego uczniowie z naszej szkoły będą wprowadzeni w arkana sztuki  teatralnej. Opiekę nad grupą sprawowały panie: nauczyciel bibliotekarz Jolanta Popa i nauczyciel języka polskiego Małgorzata Zakłada-Szettel.

ZDJĘCIA

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Nie masz innej radości prócz tej, że życie się toczy, lecz ta właśnie wystarczy, by żyć." - Maria Dąbrowska
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
18 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda, Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa, Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława, Zuzanna, Zula
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Autorzy