Nasze Godło

Darowizna dla biblioteki szkolnej

Darowizna dla biblioteki szkolnej

darowizna_biblioteka_2017

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 59 woluminów z dziedziny literatura piękna, popularno-naukowa, historyczna i fantastyczna. Książki zostały podarowane do biblioteki przez nauczyciela naszego gimnazjum – Panią Katarzynę Bender.

Dziękujemy za dokonanie darowizny na rzecz naszej biblioteki szkolnej. Przekazane przez Panią książki wzbogacają wiedzę i umiejętności naszych uczniów.

 

Serious game w Gimnazjum nr 2

Serious game w Gimnazjum nr 2

Uczniowie Gimnazjum nr 2 przy ulicy Baczyńskiego wzięli udział w nietypowej grze przygotowanej przez częstochowski samorząd. Wszystko po to, by dowiedzieć się, jak aktywnie wpływać na jakość życia w społeczności lokalnej.

WIĘCEJ W RELACJI TV ORION

 

Komunikat WOPR

Komunikat WOPR dotyczący grubości pokrywy lodowej na zbiornikach wodnych

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem WOPR dotyczącym grubości pokrywy lodowej na zbiornikach wodnych i związanych z tym zasadach bezpieczeństwa:

KOMUNIKAT

 

Konsultacje luty 2017

uwaga

Konsultacje z rodzicami

W najbliższą środę 22 lutego odbędą się w naszej szkole konsultacje z rodzicami. Zapraszamy rodziców na indywidualne spotkania z nauczycielami od godziny 17:00 do 19:00.

 

O historii Częstochowy…

O historii Częstochowy…

herb_czestochowy

W dniu 14 lutego reprezentacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Bender uczestniczyła w konferencji „Młodzi o… Częstochowa w XIX wieku”, która odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta. Konferencja była podsumowaniem projektu „Częstochowa 1826-1914. Od połączenia do I wojny światowej”.

Program konferencji obejmował w głównej mierze wystąpienia przedstawicieli niektórych szkół – organizatorów imprezy, którzy w trakcie prezentacji z zamiłowaniem opowiadali o historii i kulturze naszego miasta. Przedmiotem konferencji było społeczeństwo, przemysł, architektura oraz życie codzienne Częstochowy XIX wieku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie uczennic z Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. Reymonta, które w ciekawy sposób opowiedziały o modzie, jaka wówczas panowała, co bardzo pomysłowo połączono z prezentacją ubiorów obowiązujących w tamtym okresie naszej historii.

Podczas uroczystości nastąpiło również wręczenie nagród dla wyróżnionych w konkursie powiatowym na prezentację multimedialną "Region częstochowski w XIX wieku".

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z konferencji, które znajdziecie na stronie UM: http://www.czestochowa.pl/page/11,aktualnosci-newsletter.html?id=8483

 

XII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KSIĄŻCE I BIBLIOTECE

XII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KSIĄŻCE I BIBLIOTECE.

NASZE GIMNAZJUM WYWALCZYŁO II MIEJSCE!!!

XII_POWIATOWY_KONKURS_WIEDZY_O_KSICE_I_BIBLIOTECE

20 lutego 2017 r. w Gimnazjum nr 18 im. Kazimierza Wielkiego w Częstochowie odbył się po raz kolejny konkurs wiedzy z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej. Honorowym patronatem konkurs objęło Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Częstochowie.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów historią książki, pisma i bibliotek, rozbudzenie czytelnictwa, przygotowanie uczniów do korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz sprawdzenie wiadomości z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III b: Joanna Ociepa i Iwona Walachniewicz, które zajęły II miejsce w konkursie. Uczennice przygotowywała Pani Jolanta Popa.

ZDJĘCIA

DYPLOM IWONY WALACHNIEWICZ

DYPLOM JOANNY OCIEPY

PODZIĘKOWANIE DLA PANI POPY

 

Gra(sz) o tron

Gra(sz) o tron

grasz_o_tron_2017

16 lutego 2017 roku uczennice klasy III a – Aleksandra Małecka, Aleksandra Suska oraz klasy III b – Wiktoria Motyl, uczestniczyły w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta Gra(sz) o tron. Głównym celem konkursu było przełamanie stereotypu myślenia, że szkoła zawodowa jest szkołą negatywnego wyboru, rozpowszechnienie wiedzy na temat zawodu tapicer. W rywalizacji wzięło udział 11 drużyn. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy o zawodzie tapicera, firmy PRESMEBEL, serialu „Gra o tron”, Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta.

Pomimo, że naszej drużynie nie udało się wygrać tytułowego tronu, uczennice dobrze się bawiły.

Drużynę do konkursu przygotowała Anna Wróblewska-Kaczorowska.

PODZIĘKOWANIE

 

Konkurs Poezji Miłosnej w językach angielskim i niemieckim

Konkursu Poezji Miłosnej w językach: angielskim i niemieckim

Konkurs_Poezji_Miosnej_w_jzykach_angielskim_i_niemieckim

W dniu 17 lutego 2017 r. odbyła się kolejna edycja Konkursu Poezji Miłosnej w językach: angielskim i niemieckim. Gratulujemy zwycięzcom!

Kategoria- wiersz w języku angielskim:

1. miejsce Sandra Pelc

2. miejsce Weronika Zięba

3. miejsce Maja Organa oraz Aleksandra Małecka

Kategoria - piosenka w języku angielskim:

  1. miejsce Dominika Czyż, Martyna Sabok, Małgorzata Maroszek
  2. miejsce Aleksander Wójcik

Kategoria - wiersz w języku niemieckim:

  1. miejsce Wiktoria Motyl

Konkurs przygotowały i przeprowadziły:

mgr Agata Knapik, mgr Edyta Szeląg, mgr Elżbieta Matysiak, mgr Edyta Garska

ZDJĘCIA

 

Walentynki 2017

Walentynki 2017

Walentynki_2017I

Dnia 14 lutego 2017 roku w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki. Samorząd uczniowski przygotował audycję przez radiowęzeł, podczas której złożył życzenia dla pana dyrektora, uczniów i pracowników szkoły, była także zadedykowana piosenka dla zakochanych pt. ,,Przez twe oczy zielone” Zenona Martyniuka. Następnie po klasach przeszli przedstawiciele samorządu organizujący Pocztę Walentynkową. Odbył się także poczęstunek słodyczami na osłodę życia.

Całą imprezę przygotowała opiekunka samorządu szkolnego pani Elżbieta Matysiak wraz z dziewczynkami z klasy 3a (Ola Małecka, Patrycja Żak, Martyna Pyszka, Martyna Rurńska, Ola Suska, Paulina Chojnacka i Sandra Pelc).

Walentynki_2017II

 

Apel podsumowanie I okresu nauki

Apel podsumowanie I okresu nauki

apel_I_okres2017

9 lutego odbył się apel, na którym zostały podsumowane wyniki nauczania uzyskane w I okresie bieżącego roku szkolnego.  Pan dyrektor wręczał nagrody dla najlepszych uczniów, za 100% frekwencję oraz dla zwycięzców w różnych konkursach wewnątrzszkolnych, które były organizowane w tym czasie. Swoje talenty wokalne i muzyczne prezentowali uczniowie klasy 1a i 2a grając na różnych instrumentach oraz śpiewając, a Ola Małecka z klasy 3a recytowała swoje wiersze. Apel został przygotowany przez: panią Małgorzatę Zakładę – Szettel, panią Barbarę Łebek. Pani Elżbieta Krygier – Żyła przygotowała dla wszystkich nagrodzonych dyplomy, a pan Arkadiusz Cierpiał sprawił, że sprzęt nagłaśniający działał sprawnie. Pani Elżbieta Matysiak wręczyła dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsora zwycięzcom konkursu pt. ,,Tradycje Bożonarodzeniowe w Polsce i Wielkiej Brytanii''.

ZDJĘCIA

 

Konkurs Informatyczny CHIPSET

VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET

informatyk

W czwartek, 9 lutego na platformie e-learningowej Technicznych Zakładów Naukowych odbył się I etap VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET.  Do Konkursu przystąpiło 226 gimnazjalistów z województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowało sześć 2-osobowych zespołów uczniów klas trzecich i pierwszych. Pierwszy etap - internetowy (on-line) miał charakter jednorazowego testu składającego się z 40 wylosowanych spośród 560 pytań w bazie. Uczniowie rozwiązywali zadania za pomocą komputera na platformie e-learningowej MOODLE. Z przyjemnością informujemy, że nasz zespół w składzie Patryk Gorzkowski, Kasjan Kraszkiewicz  zakwalifikował się do II etapu Konkursu.  Serdecznie gratulujemy Patrykowi i Kasjanowi i życzymy kolejnych sukcesów w II etapie. W konkursie wzięły udział nastęujące zespoły w składzie:


Joanna Ociepa, Iwona Walachniewicz kl. 3 b
Wiktoria Motyl, Sebastian Szurgot kl. 3 b
Patryk Gorzkowski, Kasjan Kraszkiewicz kl. 3 b
Sebastian Świąć, Daniel Mikke kl. 3 b
Patryk Niburski, Igor Włodara  kl. 1 b
Mateusz Caban, Łukasz Piłat kl. 1 b

Uczniów do Konkursu przygotowała pani Elżbieta Krygier-Żyła.
Lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu publikowana na stronie Technicznych Zakładów Naukowych http://tzn.edu.pl/konkurs/index.php

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Wolność nie jest ulgą lecz trudem wielkości." - Leopold Staff
Imieniny
Dzisiaj jest
Niedziela
18 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda, Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa, Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława, Zuzanna, Zula
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Autorzy