Nasze Godło

Pro Memoria


pro_memoria

Dnia 9 listopada 2009 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość nadania Medalu Pro Memoria. Ten medal został ustanowiony 25 stycznia 2005 roku przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Przyznawany on jest każdego roku za wybitne zasługi tym, którzy w czasie II wojny światowej i po wojnie wyróżniali się wielkim męstwem, odwagą i bohaterstwem w walce o niepodległość kraju. Nadanie takiego medalu naszej szkole to dla nas wielkie wyróżnienie. Szkoła otrzymała go za kultywowanie pamięci o tamtych trudnych czasach, o ludziach i o ich heroicznych czynach udokumentowanych w szkolnej Izbie Pamięci. Wielkim zaszczytem dla nas było przybycie na tę uroczystość wybitnych gości: Prezesa Zarządu Okręgowego Światowego Związku Żołnierzy AK Juliusza Domagalskiego, Prezesa Związku Piłsudczyków RP Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Ryszarda Naporowskiego, Członka Światowego Związku Żołnierzy AK, uczestnika Powstania Warszawskiego, autora "Wspomnień z Powstania Warszawskego" Gustawa Grackiego, Bogumiłę Kulik, Kazimierza Pocierpnika, Zygmunta Koziucha, Przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Miasta Częstochowy Ewę Pachurę, Zastępcę naczelnika WE Jarosława Jeziorowskiego, Dyrektora Teatru Roberta Dorosławskiego, Dyrektora Biura Poselskiego Izabeli Leszczyny Bartłomieja Osyrę, Wizytatora delegatury w Częstochowie KO w Katowicach Roberta Pośpiecha, Dyrektora SOD-u Zbigniewa Janusa, Prezesa ZNP Grzegorza Sikorę, Przewodniczącą MOZO NSZZ"Solidarność" Dorotę Kaczmarek, Prezesa SM "Północ" Jana Lemańskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców Zbigniewa Hermana, Dyrektorów szkół Jacka Włodygę, Mirosławę Bruś i Iwonę Kołodziej oraz byłych pracowników szkoły. Uroczystość rozpoczęła się udziałem młodzieży we mszy w Kościele pw. św. Wojciecha. Następnie delegacje klas, Grono Pedagogiczne i zaproszeni goście brali udział w części artystcznej, która odbyła się na sali gimnastycznej. Wszystkich obecnych powitał p. Dyrektor Tomasz Ociepa, który był gospodarzem imprezy. Później rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali montaż słowno-muzyczny. Wszystkim podobała się interesująca inscenizacja związana ze Świętem Niepodległości. Następnie usłyszeliśmy wypowiedzi kombatantów dotyczące walk żołnierzy Armii Krajowej. Po udanym występie naszych uczniów nastąpił moment kulminacyjny . Medalem Pro Memoria odznaczony zostal Sztandar szkoły. Uroczystość uświetnił też piękny występ uczniów z I Liceum Ogólnoksztalcącego im. J. Korczaka w Wieluniu. Aktorzy przedstawiali dramatyczne chwile , kiedy to Wieluń został zbombardowany w czasie działań II wojny światowej. Oba występy bardzo podobały się publiczności. Nagrodzono je długimi i gromkimi brawami i myślę, że pozostaną na długo w naszej pamięci.

Marta Pawlukiewicz

zdjęcia z uroczystości

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu, przyjdzie - zrobi niespodziankę." - Bolesław Prus
Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
17 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 
Autorzy