Nasze Godło

Akademia Młodego Przedsiębiorcy

Zakończenie Projektu "Akademia Młodego Przedsiębiorcy"

akademia_modego_przedsibiorcy

W dniu 17 czerwca 2015 w Częstochowskim Parku Przemysłowo – Technologicznym odbyło się uroczyste zakończenie projektu Akademia Młodego Przedsiębiorcy. Podczas spotkania odbyła się debata pt. ”Jak zarządzać talentami w organizacji? Kompetencje i umiejętności młodych adeptów przedsiębiorczości”. Moderatorem debaty był prorektor ds. rozwoju i spraw studenckich Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – pan Marcin Lis, w debacie wziął udział: Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Spółka Akcyjna w Częstochowie – pan Andrzej Babczyński oraz Dyrektor Banku Zachodniego WBK - pan Mariusz Sipa.

Po zakończeniu debaty uczniowie oraz nauczyciele otrzymali dyplomy z rąk Prezesa ARR – pana Marcina Kozaka oraz Prorektora WSB – pana Marcina Lisa.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy to projekt skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami inicjatywy są: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

Celem Akademii Młodego Przedsiębiorcy jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

Zajęcia w ramach AMP prowadzone były z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie było zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.

Podstawową formą zajęć w Akademii Młodego Przedsiębiorcy były interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane były w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.

CERTYFIKAT

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Człowiek szczęśliwy jest zbyt zadowolony z teraźniejszości, by oddawać się zanadto rozmyślaniom o przyszłości."- Albert Einstein
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
25 września 2017
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 
Autorzy