Akademia Młodego Przedsiębiorcy

Zakończenie Projektu "Akademia Młodego Przedsiębiorcy"

akademia_modego_przedsibiorcy

W dniu 17 czerwca 2015 w Częstochowskim Parku Przemysłowo – Technologicznym odbyło się uroczyste zakończenie projektu Akademia Młodego Przedsiębiorcy. Podczas spotkania odbyła się debata pt. ”Jak zarządzać talentami w organizacji? Kompetencje i umiejętności młodych adeptów przedsiębiorczości”. Moderatorem debaty był prorektor ds. rozwoju i spraw studenckich Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – pan Marcin Lis, w debacie wziął udział: Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Spółka Akcyjna w Częstochowie – pan Andrzej Babczyński oraz Dyrektor Banku Zachodniego WBK - pan Mariusz Sipa.

Po zakończeniu debaty uczniowie oraz nauczyciele otrzymali dyplomy z rąk Prezesa ARR – pana Marcina Kozaka oraz Prorektora WSB – pana Marcina Lisa.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy to projekt skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami inicjatywy są: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

Celem Akademii Młodego Przedsiębiorcy jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

Zajęcia w ramach AMP prowadzone były z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie było zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.

Podstawową formą zajęć w Akademii Młodego Przedsiębiorcy były interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane były w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.

CERTYFIKAT

"I śmiech niekiedy może być nauką, kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa." - Ignacy Krasicki