Nasze Godło

Akademia Młodego Przedsiębiorcy

Zakończenie Projektu "Akademia Młodego Przedsiębiorcy"

akademia_modego_przedsibiorcy

W dniu 17 czerwca 2015 w Częstochowskim Parku Przemysłowo – Technologicznym odbyło się uroczyste zakończenie projektu Akademia Młodego Przedsiębiorcy. Podczas spotkania odbyła się debata pt. ”Jak zarządzać talentami w organizacji? Kompetencje i umiejętności młodych adeptów przedsiębiorczości”. Moderatorem debaty był prorektor ds. rozwoju i spraw studenckich Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – pan Marcin Lis, w debacie wziął udział: Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Spółka Akcyjna w Częstochowie – pan Andrzej Babczyński oraz Dyrektor Banku Zachodniego WBK - pan Mariusz Sipa.

Po zakończeniu debaty uczniowie oraz nauczyciele otrzymali dyplomy z rąk Prezesa ARR – pana Marcina Kozaka oraz Prorektora WSB – pana Marcina Lisa.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy to projekt skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami inicjatywy są: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

Celem Akademii Młodego Przedsiębiorcy jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

Zajęcia w ramach AMP prowadzone były z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie było zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.

Podstawową formą zajęć w Akademii Młodego Przedsiębiorcy były interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane były w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.

CERTYFIKAT

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Każdy postrzega życie na własny sposób, każdy inaczej przeżywa porażki, problemy i triumfy." - Paulo Coelho
Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
17 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Autorzy