Nasi Absolwenci

PAMIĘTAMY O NASZYCH ABSOLWENTACH - TABLO

Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 2 imienia Pokolenia Kolumbów ciepło wspominają uczniów, którzy uczyli się w murach naszej szkoły, a obecnie prowadzą już dorosłe życie, bądź kształcą się w szkołach średnich i wyższych. Wielu z nich odwiedza nas w swoim czasie wolnym, wspominając czas wspólnej pracy i nauki w Gimnazjum. Bardzo nas cieszy gdy spotykamy się po latach z naszymi absolwentami i jesteśmy dumni z tego jak wiele osiągnęli. Pracują, rozwijają swoje kariery, wychowują dzieci przekazując im wartości, które nauczyciele Gimnazjum 2 starali się w nich samych zaszczepić. Największą nagrodą dla nas jest to, gdy słyszymy z ich ust jak doceniają i jak wiele znaczył dla nich czas, który wspólnie spędziliśmy. Formą upamiętnienia tego wspólnie spędzonego czasu są tabla - zdjęcia roczników absolwentów naszej szkoły. Co rok powstają nowe i są wywieszane w holu przy sekretariacie i gabinecie dyrektora. Obecnie znajdują się tam sylwetki 1378 uczniów, a przecież to tylko Ci, którzy dostarczyli zdjęcia do wykonania tablo. Mamy nadzieję, że obecne klasy III podtrzymają tą piekną tradycję i również zechcą pozostawić cząstkę siebie w naszej szkole.

tablo

"Człowiek nie mądrzeje na starość, ale staje się ostrożny." - Ernest Hemingway