Nauka matematyki z użyciem platformy internetowej

W roku szkolnym 2012/2013 klasy 1b i 2b pod opieką nauczyciela p. Grażyny Arendt uczą się matematyki z użyciem platformy internetowej www.wsipnet.pl.

Uczniowie korzystają zarówno z papierowych, jak i elektronicznych wersji zeszytów ćwiczeń. Ponadto nauczyciel ma możliwość przesyłania swoim uczniom tzw. treningów przed kartkówkami i przed sprawdzianami. Każde zadanie ma oznaczony stopień trudności w trzystopniowej skali. Wyniki ucznia podawane są w postaci procentowej a przyrost wiedzy jest uaktualniany na bieżąco. System umożliwia więc monitorowanie pracy ucznia i przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego w nowej formule.

Uczniowie klasy 1b i 2b starają się solidnie pracować, niektórzy osiągają bardzo dobre wyniki, wszyscy otrzymują oceny za aktywność.

Nauka matematyki z użyciem platformy internetowej w klasie 1b

W roku szkolnym 2011/2012 klasa 1b (informatyczna) uczy się matematyki z wykorzystaniem platformy internetowej WSiPnet.pl. Nauczyciel - p. Grażyna Arendt stworzyła na platformie klasę złożoną z 24 uczniów i obserwuje postępy swoich podopiecznych. Uczniowie posiadają zeszyty ćwiczeń w wersji papierowej, ale mogą również rozwiązywać zadania w wersji interaktywnej. To nauczyciel decyduje, które ćwiczenia mają być wykonane pisemnie, a które przez Internet. Niezależnie od tego uczniowie zawsze mogą samodzielnie korzystać ze WSiPnet.pl, dzięki zestawom treningowym przygotowanym do każdej lekcji. Wszystkie ćwiczenia są skorelowane z podręcznikiem, pomagają utrwalić zdobyte na lekcjach wiadomości i umiejętności. Nauczyciel ma dostęp do podglądów wszystkich ćwiczeń uczniowskich oraz rozwiązań zestawów treningowych. Wysyła uczniom interaktywne zestawy zadań np. "Przed kartkówką" obejmujące zakres 3-4 lekcji lub "Przed sprawdzianem"dotyczące całych rozdziałów podręcznika. Może do nich przypisać dodatkowe warunki, np. czas rozwiązywania czy termin wykonania. System automatycznie sprawdza zestawy i nauczyciel otrzymuje raporty dla konkretnego ucznia i dla całej klasy. Może porównać aktualne dokonania ucznia z jego wcześniejszymi pracami. Raporty można wydrukować. Nauczyciel ma również możliwość korespondowania z uczniami, może przekazywać im swoje uwagi i wskazówki.
Klasa 1b jest niezwykle aktywna w pracy z użyciem platformy internetowej, uczniowie starają się terminowo przesyłać rozwiązania, przekazują ciekawostki matematyczne i swoje uwagi dotyczące lekcji.

Nauczyciel matematyki: Grażyna Arendt

WSiPnet.pl jest wstępem do ery, gdy w szkołach nie będziemy używać zeszytów czy książek, lecz będziemy mieć na biurku komputer bądź tablet. Następuje rewolucja, a to jej początek. Pierwszy raz w naszej szkole system ten został wprowadzony w klasie 1b (klasie informatycznej) przez p. Grażynę Arendt. Ma on wiele zalet np. prosta obsługa. Możemy też od razu sprawdzić poprawność naszej pracy domowej lub treningu przed kartkówką bądź sprawdzianem. Dodatkowym atutem jest fakt, iż mamy możliwość wysłania zadań nauczycielowi, aby je sprawdził. Zachętą do korzystania z takiej formy nauki jest również szerokie grono znajomych: uczniów i nauczycieli, którzy używają platformy WSiPnet.pl.

Uczeń klasy 1b: Olaf Bogus

wsipnet1

wsipnet2

wsipnet3