Nasze Godło

Klub Pasjonatów

logo_kolo_pasjonatow

Członkowie Klubu 2014/2015

Członkowie Klubu 2013/2014

Członkowie Klubu 2012/2013

Członkowie Klubu 2011/2012

W opinii potocznej pokutuje często przekonanie, że osoby zdolne nie potrzebują żadnego wsparcia i pomocy, gdyż doskonale radzą sobie w szkole, a w przyszłości z pewnością osiągną sukces zawodowy.

Nasza szkoła wychodzi z założenia, że uczniowie zdolni maja specjalne potrzeby edukacyjne i szczególne wymagania. Identyfikacja uczniów zdolnych jest dla nas bardzo ważna, ponieważ szkoła to nie tylko lekcje.

Poprzez szereg działań pozalekcyjnych staramy się wzbogacać ofertę naszej szkoły o elementy, dzięki którym uczniowie uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, np. w ramach wolontariatu.

Swoje zdolności realizują na zajęciach sportowych z piłki siatkowej, lekkiej atletyki, pływania, czy piłki nożnej dziewcząt, na zajęciach artystycznych, takich jak chór szkolny, koło teatralne, zajęcia graficzne i inne. Uczniowie posiadający talenty plastyczne maja możliwość brać udział w konkursach organizowanych w ramach projektu Zdolniacha.pl.

W szkole działa również Akademia Uczniowska, dzięki której uczniowie mogą rozwijać swoje pasje naukowe, realizowany jest również projekt edukacyjny "Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką".

Koła przedmiotowe z każdej praktycznie dziedziny dają uczniom szansę na odkrycie w sobie zainteresowania konkretnym kierunkiem edukacji.

Aby jeszcze łatwiej było nam dostrzec uczniów o wielkim potencjale i zainspirować ich do dalszego rozwoju planujemy założenie KLUBU PASJONATÓW, który rozpoczął swoją działalność od 2 stycznia 2012 roku. Zapisać może się każdy uczeń naszej szkoły, mogący pochwalić się swoim małym lub większym hobby. Znajdzie się on w "Szkolnej ewidencji pasjonatów", która będzie zamieszczona i na bieżąco aktualizowana na stronie naszego gimnazjum. Członkowie klubu będą mogli zaprezentować swoją pasję podczas "DNIA PASJONATÓW".


Regulamin

1. Członkiem Klubu Pasjonatów może zostać każdy uczeń Gimnazjum nr 2 posiadający talent lub pasję.
2. Warunkiem wstąpienia do Klubu jest udokumentowanie swojego talentu czy pasji w formie np. prezentacji, dyplomu.
3. Uczeń zostaje członkiem klubu po zaakceptowaniu kandydatury przez opiekunów Klubu i spełnieniu punktu 2 regulaminu.
4. Osoba przyjęta do Klubu przekazuje opiekunowi zdjęcie legitymacyjne i następujące dane osobowe: imię, nazwisko, klasa, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy.
5. Członek Klubu Pasjonatów otrzymuje oficjalnie Kartę Członkowską.
6. Osiągnięcia członków będą regularnie zamieszczane na stronie internetowej Gimnazjum w odpowiedniej zakładce.
7. Członkowie będą prezentować się co najmniej raz w roku na DNIU PASJONATÓW.
8. Członek klubu jest zobowiązany na bieżąco dostarczać informacje o swoich osiągnięciach w danym kierunku lub prezentować swoje zdolności na forum szkoły np.: na akademiach, przedstawieniach, Dniu Pasjonatów.
9. Członek może zostać wydalony z Klubu Pasjonatów na podstawie:
a) szczególnie szkodliwych, demoralizujących zachowań;
b) nie dostarczania zaświadczeń o swoich indywidualnych osiągnięciach;
c) nie zaprezentowania swojego talentu na terenie szkoły;
d) własnej prośby.
10. Uczeń wydalony z Klubu jest zobowiązany oddać Kartę Członkowską opiekunowi.

Opiekunowie: p. Edyta Garska, p. Adam Wrzaszczyk


OLBRZYMI SUKCES NASZEGO GIMNAZJUM!!!

WYRÓŻNIENIE

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA SZKÓŁ ODKRYWCÓW TALENTÓW!!!

szkOdk

Nasza szkoła została wyróżniona w ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów.

Do konkursu dla Szkół Odkrywców Talentów na nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych zgłosiło się 127 szkół z całej Polski. Spośród przysłanych prac komisja konkursowa wyłoniła te, które zaprezentowały najciekawsze Szkolne Systemy Wspierania Zdolności, stanowiące interesujące przykłady podejmowania systemowych działań na rzecz dzieci i uczniów zdolnych.

Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie zostało wyróżnione, jako jedyna szkoła w Częstochowie, obok Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 35 im. Małego Księcia.

Spośród wyróżnionych szkół komisja konkursowa wyłoniła 5 laureatów. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 17 listopada 2014 r. w godzinach 10:30 - 16:30 w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji, przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie.

Do konkursu zgłosiła szkołę p. Edyta Garska we współpracy z p. Edytą Szeląg i p. Joanną Filak.

GRATULUJEMY!!!


 

Dnia 17 listopada 2014 nasze gimnazjum otrzymało

Wyróżnienie

w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów!!!

szkola_odkrywcow_talentow

W Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się z tej okazji uroczysta gala, którą rozpoczął znakomity koncert dziecięcej Orkiestry Mandolinowej z Zespołu Szkół nr 6 w Warszawie. Dyrektorzy wraz z liderami wyróżnionych szkół i przedszkoli uczestniczyli następnie w wykładach przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego, które dotyczyły pracy z uczniem zdolnym, badań przeprowadzonych przez uniwersytet oraz interesujących ciekawostek ze świata geniuszy.

Podczas części oficjalnej jako jedyna szkoła z Częstochowy odebraliśmy DYPLOM WYRÓŻNIENIA w Konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów, tytuł MISTRZA ODKRYWANIA TALENTÓW oraz nagrody rzeczowe MIKROSKOP i grę logiczną LABIRYNT.

W ostatniej części gali zaprezentowało się kilka szkół, które przedstawiły swoje pomysły na rozwijanie talentów i zdolności swoich uczniów.

Nagrody dla szkoły odebrała pani Edyta Garska.

ZDJĘCIA

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Jeżeli młodość jest wadą, to taką, której pozbywamy się bardzo szybko." - Johann Wolfgang Goethe
Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
17 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Autorzy