Nasze Godło

Klub Pasjonatów

logo_kolo_pasjonatow

Członkowie Klubu 2014/2015

Członkowie Klubu 2013/2014

Członkowie Klubu 2012/2013

Członkowie Klubu 2011/2012

W opinii potocznej pokutuje często przekonanie, że osoby zdolne nie potrzebują żadnego wsparcia i pomocy, gdyż doskonale radzą sobie w szkole, a w przyszłości z pewnością osiągną sukces zawodowy.

Nasza szkoła wychodzi z założenia, że uczniowie zdolni maja specjalne potrzeby edukacyjne i szczególne wymagania. Identyfikacja uczniów zdolnych jest dla nas bardzo ważna, ponieważ szkoła to nie tylko lekcje.

Poprzez szereg działań pozalekcyjnych staramy się wzbogacać ofertę naszej szkoły o elementy, dzięki którym uczniowie uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, np. w ramach wolontariatu.

Swoje zdolności realizują na zajęciach sportowych z piłki siatkowej, lekkiej atletyki, pływania, czy piłki nożnej dziewcząt, na zajęciach artystycznych, takich jak chór szkolny, koło teatralne, zajęcia graficzne i inne. Uczniowie posiadający talenty plastyczne maja możliwość brać udział w konkursach organizowanych w ramach projektu Zdolniacha.pl.

W szkole działa również Akademia Uczniowska, dzięki której uczniowie mogą rozwijać swoje pasje naukowe, realizowany jest również projekt edukacyjny "Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką".

Koła przedmiotowe z każdej praktycznie dziedziny dają uczniom szansę na odkrycie w sobie zainteresowania konkretnym kierunkiem edukacji.

Aby jeszcze łatwiej było nam dostrzec uczniów o wielkim potencjale i zainspirować ich do dalszego rozwoju planujemy założenie KLUBU PASJONATÓW, który rozpoczął swoją działalność od 2 stycznia 2012 roku. Zapisać może się każdy uczeń naszej szkoły, mogący pochwalić się swoim małym lub większym hobby. Znajdzie się on w "Szkolnej ewidencji pasjonatów", która będzie zamieszczona i na bieżąco aktualizowana na stronie naszego gimnazjum. Członkowie klubu będą mogli zaprezentować swoją pasję podczas "DNIA PASJONATÓW".


Regulamin

1. Członkiem Klubu Pasjonatów może zostać każdy uczeń Gimnazjum nr 2 posiadający talent lub pasję.
2. Warunkiem wstąpienia do Klubu jest udokumentowanie swojego talentu czy pasji w formie np. prezentacji, dyplomu.
3. Uczeń zostaje członkiem klubu po zaakceptowaniu kandydatury przez opiekunów Klubu i spełnieniu punktu 2 regulaminu.
4. Osoba przyjęta do Klubu przekazuje opiekunowi zdjęcie legitymacyjne i następujące dane osobowe: imię, nazwisko, klasa, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy.
5. Członek Klubu Pasjonatów otrzymuje oficjalnie Kartę Członkowską.
6. Osiągnięcia członków będą regularnie zamieszczane na stronie internetowej Gimnazjum w odpowiedniej zakładce.
7. Członkowie będą prezentować się co najmniej raz w roku na DNIU PASJONATÓW.
8. Członek klubu jest zobowiązany na bieżąco dostarczać informacje o swoich osiągnięciach w danym kierunku lub prezentować swoje zdolności na forum szkoły np.: na akademiach, przedstawieniach, Dniu Pasjonatów.
9. Członek może zostać wydalony z Klubu Pasjonatów na podstawie:
a) szczególnie szkodliwych, demoralizujących zachowań;
b) nie dostarczania zaświadczeń o swoich indywidualnych osiągnięciach;
c) nie zaprezentowania swojego talentu na terenie szkoły;
d) własnej prośby.
10. Uczeń wydalony z Klubu jest zobowiązany oddać Kartę Członkowską opiekunowi.

Opiekunowie: p. Edyta Garska, p. Adam Wrzaszczyk


OLBRZYMI SUKCES NASZEGO GIMNAZJUM!!!

WYRÓŻNIENIE

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA SZKÓŁ ODKRYWCÓW TALENTÓW!!!

szkOdk

Nasza szkoła została wyróżniona w ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów.

Do konkursu dla Szkół Odkrywców Talentów na nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych zgłosiło się 127 szkół z całej Polski. Spośród przysłanych prac komisja konkursowa wyłoniła te, które zaprezentowały najciekawsze Szkolne Systemy Wspierania Zdolności, stanowiące interesujące przykłady podejmowania systemowych działań na rzecz dzieci i uczniów zdolnych.

Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie zostało wyróżnione, jako jedyna szkoła w Częstochowie, obok Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 35 im. Małego Księcia.

Spośród wyróżnionych szkół komisja konkursowa wyłoniła 5 laureatów. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 17 listopada 2014 r. w godzinach 10:30 - 16:30 w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji, przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie.

Do konkursu zgłosiła szkołę p. Edyta Garska we współpracy z p. Edytą Szeląg i p. Joanną Filak.

GRATULUJEMY!!!


 

Dnia 17 listopada 2014 nasze gimnazjum otrzymało

Wyróżnienie

w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów!!!

szkola_odkrywcow_talentow

W Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się z tej okazji uroczysta gala, którą rozpoczął znakomity koncert dziecięcej Orkiestry Mandolinowej z Zespołu Szkół nr 6 w Warszawie. Dyrektorzy wraz z liderami wyróżnionych szkół i przedszkoli uczestniczyli następnie w wykładach przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego, które dotyczyły pracy z uczniem zdolnym, badań przeprowadzonych przez uniwersytet oraz interesujących ciekawostek ze świata geniuszy.

Podczas części oficjalnej jako jedyna szkoła z Częstochowy odebraliśmy DYPLOM WYRÓŻNIENIA w Konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów, tytuł MISTRZA ODKRYWANIA TALENTÓW oraz nagrody rzeczowe MIKROSKOP i grę logiczną LABIRYNT.

W ostatniej części gali zaprezentowało się kilka szkół, które przedstawiły swoje pomysły na rozwijanie talentów i zdolności swoich uczniów.

Nagrody dla szkoły odebrała pani Edyta Garska.

ZDJĘCIA

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu, przyjdzie - zrobi niespodziankę." - Bolesław Prus
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
25 września 2017
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Autorzy