Nasze Godło

Współpraca z zagranicą

Współpraca z młodzieżą z Portugalii


KARTKI WALENTYNKOWE Z PORTUGALII

flaga_Portugalii

Uczennice Gimnazjum nr 2, pod opieką pani Agaty Knapik, rozpoczęły w listopadzie 2015 roku współpracę z portugalską szkołą w Catanhede. W ostatnich dniach otrzymaliśmy kartki walentynkowe od uczniów tejże szkoły :) Dziękujemy serdecznie!!! Jest nam strasznie miło :)

walentynki_z_portugalii


 

Życzenie świąteczne z Portugalii

flaga_Portugalii

zyczenia_z_Portugalii_I

W ramach współpracy z zagraniczną szkołą uczniowie z Portugalii otrzymali korespondencję z naszej szkoły. Na zdjęciu uczniowie trzymają listy od uczennic klasy 1a, które zostały wysłane pod koniec listopada. Ponadto uczniowie szkoły w Catanhede przysłali świąteczne życzenia dla każdej z dziewcząt w formacie mp3.

 

zyczenia_z_Portugalii_II

ŻYCZENIA 

flaga_Portugalii

Uczennice Gimnazjum nr 2, pod opieką pani Agaty Knapik, rozpoczęły w listopadzie 2015 roku współpracę z portugalską szkołą w Catanhede. Piętnaście uczennic klasy pierwszej będzie korespondowało w języku angielskim  z uczniami z Portugalii. Projekt obejmuje wszelkie zagadnienia dotyczące młodzieży, tradycji obu krajów oraz ich środowiska. W listopadzie zostały wysłane pierwsze listy, wiec z utęsknieniem czekamy na odpowiedź!

Certyfikat
Świąteczna przesyłka
portugalia_swieta
Portugaliaflaga_polska
W grudniu 2012 r. została nawiązana współpraca ze szkołą w Portugalii. Uczniowie naszej szkoły wykonali projekty językowo- plastyczne na temat tradycji spędzania Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Szkoła w Cantanhede bardzo chętnie przyłączyła się do współpracy z Gimnazjum nr 2, gdyż w bieżącym roku szkolnym portugalscy uczniowie maja za zadanie bardziej szczegółowo poznać nasz kraj, jako jeden z krajów europejskich. Koordynatorem współpracy zagranicznej została pani Agata Knapik.

flaga_turcjaflaga_polska

WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ

W roku szkolnym 2006/2007 w ramach projektu Sokrates Commenius gościł w naszym gimnazjum asystent językowy z Turcji - Aydin Imrak. Prowadził wraz z nauczycielami języków obcych zajęcia z języka angielskiego i języka niemieckiego, oraz uczył języka tureckiego wszystkich chętnych, zarówno ze szkoły jak i z całego miasta. Współprowadził także Klub Brytyjski, w ramach którego uczniowie pogłębiali wiedzę i umiejętności językowe oraz ćwiczyli różne formy komunikacji. W celu urozmaicenia zajęć wprowadzone zostały elementy komunikacji multimedialnej, w ramach których uczniowie nagrywali krótkie reklamy, piosenki oraz filmy w języku angielskim. Asystent językowy był także licencjonowanym instruktorem tradycyjnego tańca tureckiego, dlatego też prowadził zajęcia taneczne dla uczniów gimnazjum, którzy chcieli bliżej poznać tradycje i kulturę Turcji, właśnie poprzez taniec. Aydin brał również udział w różnych wyjściach i wyjazdach. Był na przedstawieniu teatralnym "Romeo i Julia", jak również na wycieczce jednodniowej do Warszawy, w czasie której zwiedzał z nami Parlament oraz wystawę interaktywną "Communico ergo sum" w Pałacu Kultury i Nauki. Uczestniczył także w trzydniowej wycieczce turystyczno - krajoznawczej Zakopane - Tatry - Słowacja, w czasie której mógł bliżej poznać południowy region Polski oraz naszych najbliższych sąsiadów. Wszystkie wyjścia i wyjazdy przyniosły ogromne korzyści uczestniczącym w nich uczniom, ponieważ mogli oni cały czas komunikować się z asystentem w języku angielskim, dzięki czemu przełamywali bariery językowe i rozwijali swoje umiejętności. Pobyt asystenta językowego z tak odmiennego od naszego kraju, jakim jest Turcja, uwrażliwił również uczniów na odmienność kulturową i tradycje oraz uczył tolerancji wobec innych narodowości.

Od listopada 2011 roku Gimnazjum nr 2 nawiązało współpracę z turecką szkołą ?sabeyli?lkö?retim Okulu w Aydin. Kontakt z uczniami z Turcji odbywa się w języku angielskim za pomocą tradycyjnej poczty. Pierwsza wymiana projektów nastąpiła w listopadzie 2011 roku. Zadaniem uczniów było wzajemne przedstawienie swoich szkół, co zaowocowało licznymi plakatami i zdjęciami. Większość tureckich prac została zaprezentowana w sali nr 6, a jak poinformował mnie Aydin Imrak - turecki koordynator, prace uczniów naszego Gimnazjum miały znaleźć się na Europe Board w tureckiej szkole. Dzięki projektowi uczniowie będą mogli poznać kulturę i tradycje innego kraju, doskonalić swoje umiejętności językowe oraz zaprezentować naszą szkołę za granicą. Współpracę nawiązała i koordynuje mgr Agata Knapik ze wsparciem mgr Edyty Szeląg.

Kolejnym etapem było wysłanie w grudniu 2011 roku drugiej części projektów uczniów na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji ich obchodzenia w Polsce. Uczniowie przygotowali przepiękne, kolorowe plakaty z licznymi obrazkami. Wszystkie prace zostały napisane w języku angielskim. Teraz z utęsknieniem czekamy na paczkę z Aydin dotyczącą świąt tureckich.

wsp_z_turcja

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Radość i miłość są skrzydłami wielkich poczynań." - Johann Wolfgang Goethe
Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
17 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Autorzy