Nasze Godło

Współpraca z zagranicą

Współpraca z młodzieżą z Portugalii


KARTKI WALENTYNKOWE Z PORTUGALII

flaga_Portugalii

Uczennice Gimnazjum nr 2, pod opieką pani Agaty Knapik, rozpoczęły w listopadzie 2015 roku współpracę z portugalską szkołą w Catanhede. W ostatnich dniach otrzymaliśmy kartki walentynkowe od uczniów tejże szkoły :) Dziękujemy serdecznie!!! Jest nam strasznie miło :)

walentynki_z_portugalii


 

Życzenie świąteczne z Portugalii

flaga_Portugalii

zyczenia_z_Portugalii_I

W ramach współpracy z zagraniczną szkołą uczniowie z Portugalii otrzymali korespondencję z naszej szkoły. Na zdjęciu uczniowie trzymają listy od uczennic klasy 1a, które zostały wysłane pod koniec listopada. Ponadto uczniowie szkoły w Catanhede przysłali świąteczne życzenia dla każdej z dziewcząt w formacie mp3.

 

zyczenia_z_Portugalii_II

ŻYCZENIA 

flaga_Portugalii

Uczennice Gimnazjum nr 2, pod opieką pani Agaty Knapik, rozpoczęły w listopadzie 2015 roku współpracę z portugalską szkołą w Catanhede. Piętnaście uczennic klasy pierwszej będzie korespondowało w języku angielskim  z uczniami z Portugalii. Projekt obejmuje wszelkie zagadnienia dotyczące młodzieży, tradycji obu krajów oraz ich środowiska. W listopadzie zostały wysłane pierwsze listy, wiec z utęsknieniem czekamy na odpowiedź!

Certyfikat
Świąteczna przesyłka
portugalia_swieta
Portugaliaflaga_polska
W grudniu 2012 r. została nawiązana współpraca ze szkołą w Portugalii. Uczniowie naszej szkoły wykonali projekty językowo- plastyczne na temat tradycji spędzania Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Szkoła w Cantanhede bardzo chętnie przyłączyła się do współpracy z Gimnazjum nr 2, gdyż w bieżącym roku szkolnym portugalscy uczniowie maja za zadanie bardziej szczegółowo poznać nasz kraj, jako jeden z krajów europejskich. Koordynatorem współpracy zagranicznej została pani Agata Knapik.

flaga_turcjaflaga_polska

WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ

W roku szkolnym 2006/2007 w ramach projektu Sokrates Commenius gościł w naszym gimnazjum asystent językowy z Turcji - Aydin Imrak. Prowadził wraz z nauczycielami języków obcych zajęcia z języka angielskiego i języka niemieckiego, oraz uczył języka tureckiego wszystkich chętnych, zarówno ze szkoły jak i z całego miasta. Współprowadził także Klub Brytyjski, w ramach którego uczniowie pogłębiali wiedzę i umiejętności językowe oraz ćwiczyli różne formy komunikacji. W celu urozmaicenia zajęć wprowadzone zostały elementy komunikacji multimedialnej, w ramach których uczniowie nagrywali krótkie reklamy, piosenki oraz filmy w języku angielskim. Asystent językowy był także licencjonowanym instruktorem tradycyjnego tańca tureckiego, dlatego też prowadził zajęcia taneczne dla uczniów gimnazjum, którzy chcieli bliżej poznać tradycje i kulturę Turcji, właśnie poprzez taniec. Aydin brał również udział w różnych wyjściach i wyjazdach. Był na przedstawieniu teatralnym "Romeo i Julia", jak również na wycieczce jednodniowej do Warszawy, w czasie której zwiedzał z nami Parlament oraz wystawę interaktywną "Communico ergo sum" w Pałacu Kultury i Nauki. Uczestniczył także w trzydniowej wycieczce turystyczno - krajoznawczej Zakopane - Tatry - Słowacja, w czasie której mógł bliżej poznać południowy region Polski oraz naszych najbliższych sąsiadów. Wszystkie wyjścia i wyjazdy przyniosły ogromne korzyści uczestniczącym w nich uczniom, ponieważ mogli oni cały czas komunikować się z asystentem w języku angielskim, dzięki czemu przełamywali bariery językowe i rozwijali swoje umiejętności. Pobyt asystenta językowego z tak odmiennego od naszego kraju, jakim jest Turcja, uwrażliwił również uczniów na odmienność kulturową i tradycje oraz uczył tolerancji wobec innych narodowości.

Od listopada 2011 roku Gimnazjum nr 2 nawiązało współpracę z turecką szkołą ?sabeyli?lkö?retim Okulu w Aydin. Kontakt z uczniami z Turcji odbywa się w języku angielskim za pomocą tradycyjnej poczty. Pierwsza wymiana projektów nastąpiła w listopadzie 2011 roku. Zadaniem uczniów było wzajemne przedstawienie swoich szkół, co zaowocowało licznymi plakatami i zdjęciami. Większość tureckich prac została zaprezentowana w sali nr 6, a jak poinformował mnie Aydin Imrak - turecki koordynator, prace uczniów naszego Gimnazjum miały znaleźć się na Europe Board w tureckiej szkole. Dzięki projektowi uczniowie będą mogli poznać kulturę i tradycje innego kraju, doskonalić swoje umiejętności językowe oraz zaprezentować naszą szkołę za granicą. Współpracę nawiązała i koordynuje mgr Agata Knapik ze wsparciem mgr Edyty Szeląg.

Kolejnym etapem było wysłanie w grudniu 2011 roku drugiej części projektów uczniów na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji ich obchodzenia w Polsce. Uczniowie przygotowali przepiękne, kolorowe plakaty z licznymi obrazkami. Wszystkie prace zostały napisane w języku angielskim. Teraz z utęsknieniem czekamy na paczkę z Aydin dotyczącą świąt tureckich.

wsp_z_turcja

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu, przyjdzie - zrobi niespodziankę." - Bolesław Prus
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
25 września 2017
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Autorzy