Gimnazjum nr 2 Szkołą Odkrywców Talentów!

szkOdk
SzkOdkrTal

OLBRZYMI SUKCES NASZEGO GIMNAZJUM!!!

WYRÓŻNIENIE

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA SZKÓŁ ODKRYWCÓW TALENTÓW!!!

szkOdk

Nasza szkoła została wyróżniona w ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów.

Do konkursu dla Szkół Odkrywców Talentów na nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych zgłosiło się 127 szkół z całej Polski. Spośród przysłanych prac komisja konkursowa wyłoniła te, które zaprezentowały najciekawsze Szkolne Systemy Wspierania Zdolności, stanowiące interesujące przykłady podejmowania systemowych działań na rzecz dzieci i uczniów zdolnych.

Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie zostało wyróżnione, jako jedyna szkoła w Częstochowie, obok Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 35 im. Małego Księcia.

Spośród wyróżnionych szkół komisja konkursowa wyłoniła 5 laureatów. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 17 listopada 2014 r. w godzinach 10:30 - 16:30 w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji, przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie.

Do konkursu zgłosiła szkołę p. Edyta Garska we współpracy z p. Edytą Szeląg i p. Joanną Filak.

GRATULUJEMY!!!

Dnia 17 listopada 2014 nasze gimnazjum otrzymało

Wyróżnienie

w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów!!!

szkola_odkrywcow_talentow

W Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się z tej okazji uroczysta gala, którą rozpoczął znakomity koncert dziecięcej Orkiestry Mandolinowej z Zespołu Szkół nr 6 w Warszawie. Dyrektorzy wraz z liderami wyróżnionych szkół i przedszkoli uczestniczyli następnie w wykładach przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego, które dotyczyły pracy z uczniem zdolnym, badań przeprowadzonych przez uniwersytet oraz interesujących ciekawostek ze świata geniuszy.

Podczas części oficjalnej jako jedyna szkoła z Częstochowy odebraliśmy DYPLOM WYRÓŻNIENIA w Konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów, tytuł MISTRZA ODKRYWANIA TALENTÓW oraz nagrody rzeczowe MIKROSKOP i grę logiczną LABIRYNT.

W ostatniej części gali zaprezentowało się kilka szkół, które przedstawiły swoje pomysły na rozwijanie talentów i zdolności swoich uczniów.

Nagrody dla szkoły odebrała pani Edyta Garska.

"Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje." - Gustaw Herling-Grudziński
25 września 2017
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław