Pedagog

FreD w Częstochowie - Na terenie miasta Częstochowa działa program wczesnej interwencji FreD. Program Fred jest skierowany do młodych osób, które zostały przyłapane na używaniu narkotyków lub alkoholu. Celem programu jest zachęcenie młodych ludzi do obiektywnego spojrzenia na używanie substancji psychoaktywnych.

Dopalacze

Placówki wspomagające w problemach życiowych i wychowawczych

pedagog

mgr Anna Wróblewska - Kaczorowska

Segment A, II piętro, pok. nr 21

Godziny pracy w roku szkolnym 2016/2017:

zwartek

Zakres mojego działania to:

• rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów,
  • analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych,
  • udzielanie i organizowanie pomocy psychologiczno - pedagogicznej,
  • prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno - pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli,
  • podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych,
  • wspieranie działań wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli,
  • planowanie i koordynowanie zadań w zakresie wyboru przez uczniów kierunku kształcenia i zawodu,
  • działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej,
  • współpraca z instytucjami wspierającymi opiekuńcze i wychowawcze funkcje rodziny.

PUNKT KONSULTACYJNY

Punkt Konsultacyjny

porady dla nauczycieli, rodziców, uczniów

Gabriela Nocuń - psycholog z PPP-P nr 2

Pierwszy piątek każdego miesiąca

godz. 8:45- 10:15

Punkt konsultacyjny - Poradnictwo zawodowe

Artemia Bańkowska- Doros - psycholog

Po wcześnejszym ustaleniu terminu

z pedagogiem szkolnym

POMOC W RAZIE DOŚWIADCZENIA PRZEMOCY W SIECI

zagrozenie_w_sieci

Jeżeli ktoś nęka Cię w Sieci, wyśmiewa się z Ciebie, wysyła obraźliwe e-maile, sms’y, zadaje Ci na czacie, w mailu lub przez komunikator jakieś krępujące pytania, wypytuje Cię o prywatne dane, nalega na spotkanie - skontaktuj się z Helpline.org.pl
Pamiętaj, żeby zawsze w sytuacji zagrożenia w Internecie szukać pomocy u rodziców, nauczyciela, pedagoga szkolnego albo innej zaufanej osoby dorosłej.

DZIAŁANIA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ W TEJ SPRAWIE

Dopalacze!!!

dopalacze

Informujemy, że w ZPPP w Częstochowie można uzyskać informacje dotyczące zażywania DOPALACZY i innych substancji psychoaktywnych.  Do poradni można zgłaszać się osobiście lub telefonicznie . W sytuacjach kryzysowych możliwy kontakt pod numerem (34) 362-24-24 oraz mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodatkowe telefony na terenie kraju:

800 060 800 bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu można uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości, czy ich dzieci zażywają dopalacze.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100 Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci - bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia. Pomoc online dostępna pod adresem  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00

112 – jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej

"Czas jest bramą, przez którą przyszłość odchodzi w przeszłość." - Leonardo da Vinci
17 lutego 2018