Nasze Godło

Witamy na stronie

WITAMY NA STRONIE :)

NA PONIŻSZEJ STRONIE ZNAJDUJĄ SIĘ INFORMACJE DOTYCZĄCE KLAS GIMNAZJALNYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IMIENIA KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE.

ZNAJDUJĄ SIĘ TU RÓWNIEŻ MATERIAŁY ARCHIWALNE DOTYCZĄCE DZIAŁAJĄCEGO W LATACH 1999 - 2017 GIMNAZJUM NR 2 IMIENIA POKOLENIA KOLUMBÓW W CZĘSTOCHOWIE.

WSZELKIE AKTUALNE SPRAWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IMIENIA K. K. BACZYŃSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE SĄ DOSTĘPNE NA STRONIE INTERNETOWEJ:

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017 - 2018

WITAMY PO WAKACJACH!!!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

dzwonek

Organizacja rozpoczęcia nowego roku szkolnego:

W dniu 04.09.2017 roku (poniedziałek) klasy II i III Gimnazjum spotykają się ze swoimi wychowawcami o godzinie 8:00, a następnie o godzinie 8:15 uczestniczą wraz z klasami IV - VII w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w sali gimnastycznej lub na boisku Szkoły Podstawowej nr 2  im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie.

Następnie uczniowie, pod opieką swoich wychowawców, idą do kościoła p/w św. Wojciecha na godzinę 9:15, gdzie odbędzie się msza święta.

 

Stypendia szkolne - rok szkolny 2017/2018

Stypendia szkolne - rok szkolny 2017/2018

uwaga

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie  informuje, że uczniowie, którzy mieszkają na terenie Gminy Częstochowa mogą ubiegać się o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym- stypendium szkolne.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest trudna sytuacja materialna ucznia, wynikająca z niskich dochodów na osobę w rodzinie.

SZCZEGÓŁY TUTAJ

 

Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego

Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego autorstwa pana Kajetana Walachniewicza. Zdjęcia można sobie pobierać :)

ZDJĘCIA

 

Kangur matematyczny 2017

Kangur matematyczny 2017

WYRÓŻNIENIE DLA WIKTORA BRYKA!!!

kangurmatm

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły, Wiktor Bryk z klasy I a!!!

GRATULUJEMY!!!

WYRÓŻNIENIE

 

Życzenia na wakacje

wakacje2

Z okazji wakacji życzę Nauczycielom i wszystkim Pracownikom wypoczynku obfitującego w słońce, prawdziwy relaks pozwalający na zdobywanie pokładów pozytywnej energii do pracy w nowym roku szkolnym. 
Uczniom i ich Rodzicom życzę, by tegoroczne wakacje były czasem radości i niezapomnianych wrażeń, odkrywania i rozwijania pasji, czasem miłych spotkań i nawiązywania przyjaźni.

Wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji
życzy
Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie
Tomasz Ociepa.

 

Życzenia na wakacje

wakacje

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, oraz Uczniom Gimnazjum nr 2 imienia Pokolenia Kolumbów w Częstochowie w imieniu Rady Rodziców składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę, życząc jednocześnie, by nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku.

Życzę wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Przewodnicząca Rady Rodziców

Anna Mielczarek

 

VII Święto Pułkowe 27 Pułku Piechoty w Częstochowie

VII Święto Pułkowe 27 Pułku Piechoty w Częstochowie

27_pulk_piechoty_2017

W dniu 17 czerwca 2017 w Częstochowie już po raz siódmy odbywały się obchody święta 27 Pułku Piechoty. Organizatorami byli: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Ogólnopolski Związek Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego i Urząd Miasta Częstochowy. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy naszego gimnazjum. Pułk został utworzony w dniu odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 1918. Wsławił się między innymi wieloma zwycięskimi bitwami podczas wojny polsko – rosyjskiej w latach 1919 – 1920 na froncie ukraińskim. W dwudziestoleciu międzywojennym koszary pułku mieściły się w obecnym gmachu Politechniki Częstochowskiej przy ulicy Dąbrowskiego. W kampanii wrześniowej 1939 walczył w składzie 7 Dywizji Piechoty. Pierwszą część uroczystości stanowiła Msza Św. „Za poległych, zamęczonych i zmarłych żołnierzy 27 Pułku Piechoty oraz 7 Dywizji Piechoty” celebrowana przez ks. Andrzeja Kuliberdę w kościele pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła. Po zakończeniu mszy nastąpił przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego na Placu Biegańskiego, gdzie w asyście pocztów sztandarowych odbyło się złożenie kwiatów przez delegacje uczestniczące w uroczystości. W skład pocztu sztandarowego naszego gimnazjum wchodzili następujący uczniowie: Patryk Niburski z klasy 1b, Jakub Zatoń z klasy 2b, Sandra Pelc i Wiktoria Mielczarek z klasy 3a i Wiktoria Motyl z klasy 3b.

ZDJĘCIA

 

Bezpieczna wakacje 2017

Bezpieczne_wakacje

Nadchodzi czas odpoczynku od nauki i spędzania czasu wolnego na przyjemnościach. WAKACJE!!! Bardzo ważnym jest to, aby sprawiały nam jak najwięcej przyjemności i żeby zostawiły same miłe wspomnienia. Aby tak się stało, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku w górach, nad wodą czy po prostu podczas zabaw w miejscu zamieszkania. Ponżej przedstawiamy kilka przydatnych informacji jak dbać o to, żeby podczas wakacji nie stało nam się nic co zakłóciło by ten czas wypoczynku.

Przed wakacjami: co warto wiedzieć? Zapraszamy na stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie znajdziecie wszystkie informacje, które pomogą Wam spędzić czas wypoczynku zdrowo i bezpiecznie.

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

zak_roku_szkolnego_2013D

W czwartek 22 czerwca o godzinie 9:15  Mszą Świętą w kościele pw. Św. Wojciecha rozpoczną się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum nr 2 w Częstochowie. Następnego dnia, w piątek 23 czerwca o godzinie 9:00 w holu głównym szkoły rozpoczną się uroczystości szkolne: akademia z okazji zakończenie roku i wręczenie świadectw dla wszystkich klas.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW I RODZICÓW!!!

 

Konkurs fotograficzny

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach i Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Polskiego Związku Łowieckiego ogłasza konkurs fotograficzny pt.

„PRZYRODA OJCZYSTA”

Konkurs adresowany jest do miłośników przyrody i łowiectwa oraz wszystkich, którym fotografia przyrodnicza sprawia ogromną przyjemność i jest pomysłem na realizowanie własnych pasji.

Celem konkursu jest promowanie polskiej przyrody oraz komunikowanie pozytywnych wartości związanych z łowiectwem.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępna jest na stronie internetowej www.orl.katowice.pl

Prace należy nadesłać w terminie do 15 października 2017r.

Prace cyfrowe należy przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Prace analogowe na adres: Zarząd Okręgowy PZŁ Katowice 41-103 Siemianowice Śląskie ul. Zwycięstwa 2

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną powiększone i przedstawione na wystawie, o której miejscu i terminie wszystkie osoby nagrodzone zostaną poinformowane.

Czekamy na Państwa prace oraz karty zgłoszenia.

Darz Bór

Organizatorzy

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Człowiek, który nie poczuł smaku swoich łez - nie jest prawdziwym człowiekiem." - Wisława Szymborska
Imieniny
Dzisiaj jest
Sobota
17 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 
Autorzy