Nasze Godło

Witamy na stronie

WITAMY NA STRONIE :)

NA PONIŻSZEJ STRONIE ZNAJDUJĄ SIĘ INFORMACJE DOTYCZĄCE KLAS GIMNAZJALNYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IMIENIA KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE.

ZNAJDUJĄ SIĘ TU RÓWNIEŻ MATERIAŁY ARCHIWALNE DOTYCZĄCE DZIAŁAJĄCEGO W LATACH 1999 - 2017 GIMNAZJUM NR 2 IMIENIA POKOLENIA KOLUMBÓW W CZĘSTOCHOWIE.

WSZELKIE AKTUALNE SPRAWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IMIENIA K. K. BACZYŃSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE SĄ DOSTĘPNE NA STRONIE INTERNETOWEJ:

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017 - 2018

WITAMY PO WAKACJACH!!!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

dzwonek

Organizacja rozpoczęcia nowego roku szkolnego:

W dniu 04.09.2017 roku (poniedziałek) klasy II i III Gimnazjum spotykają się ze swoimi wychowawcami o godzinie 8:00, a następnie o godzinie 8:15 uczestniczą wraz z klasami IV - VII w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w sali gimnastycznej lub na boisku Szkoły Podstawowej nr 2  im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie.

Następnie uczniowie, pod opieką swoich wychowawców, idą do kościoła p/w św. Wojciecha na godzinę 9:15, gdzie odbędzie się msza święta.

 

Stypendia szkolne - rok szkolny 2017/2018

Stypendia szkolne - rok szkolny 2017/2018

uwaga

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie  informuje, że uczniowie, którzy mieszkają na terenie Gminy Częstochowa mogą ubiegać się o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym- stypendium szkolne.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest trudna sytuacja materialna ucznia, wynikająca z niskich dochodów na osobę w rodzinie.

SZCZEGÓŁY TUTAJ

 

Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego

Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego autorstwa pana Kajetana Walachniewicza. Zdjęcia można sobie pobierać :)

ZDJĘCIA

 

Kangur matematyczny 2017

Kangur matematyczny 2017

WYRÓŻNIENIE DLA WIKTORA BRYKA!!!

kangurmatm

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły, Wiktor Bryk z klasy I a!!!

GRATULUJEMY!!!

WYRÓŻNIENIE

 

Życzenia na wakacje

wakacje2

Z okazji wakacji życzę Nauczycielom i wszystkim Pracownikom wypoczynku obfitującego w słońce, prawdziwy relaks pozwalający na zdobywanie pokładów pozytywnej energii do pracy w nowym roku szkolnym. 
Uczniom i ich Rodzicom życzę, by tegoroczne wakacje były czasem radości i niezapomnianych wrażeń, odkrywania i rozwijania pasji, czasem miłych spotkań i nawiązywania przyjaźni.

Wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji
życzy
Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie
Tomasz Ociepa.

 

Życzenia na wakacje

wakacje

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, oraz Uczniom Gimnazjum nr 2 imienia Pokolenia Kolumbów w Częstochowie w imieniu Rady Rodziców składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę, życząc jednocześnie, by nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku.

Życzę wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Przewodnicząca Rady Rodziców

Anna Mielczarek

 

VII Święto Pułkowe 27 Pułku Piechoty w Częstochowie

VII Święto Pułkowe 27 Pułku Piechoty w Częstochowie

27_pulk_piechoty_2017

W dniu 17 czerwca 2017 w Częstochowie już po raz siódmy odbywały się obchody święta 27 Pułku Piechoty. Organizatorami byli: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Ogólnopolski Związek Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego i Urząd Miasta Częstochowy. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy naszego gimnazjum. Pułk został utworzony w dniu odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 1918. Wsławił się między innymi wieloma zwycięskimi bitwami podczas wojny polsko – rosyjskiej w latach 1919 – 1920 na froncie ukraińskim. W dwudziestoleciu międzywojennym koszary pułku mieściły się w obecnym gmachu Politechniki Częstochowskiej przy ulicy Dąbrowskiego. W kampanii wrześniowej 1939 walczył w składzie 7 Dywizji Piechoty. Pierwszą część uroczystości stanowiła Msza Św. „Za poległych, zamęczonych i zmarłych żołnierzy 27 Pułku Piechoty oraz 7 Dywizji Piechoty” celebrowana przez ks. Andrzeja Kuliberdę w kościele pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła. Po zakończeniu mszy nastąpił przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego na Placu Biegańskiego, gdzie w asyście pocztów sztandarowych odbyło się złożenie kwiatów przez delegacje uczestniczące w uroczystości. W skład pocztu sztandarowego naszego gimnazjum wchodzili następujący uczniowie: Patryk Niburski z klasy 1b, Jakub Zatoń z klasy 2b, Sandra Pelc i Wiktoria Mielczarek z klasy 3a i Wiktoria Motyl z klasy 3b.

ZDJĘCIA

 

Bezpieczna wakacje 2017

Bezpieczne_wakacje

Nadchodzi czas odpoczynku od nauki i spędzania czasu wolnego na przyjemnościach. WAKACJE!!! Bardzo ważnym jest to, aby sprawiały nam jak najwięcej przyjemności i żeby zostawiły same miłe wspomnienia. Aby tak się stało, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku w górach, nad wodą czy po prostu podczas zabaw w miejscu zamieszkania. Ponżej przedstawiamy kilka przydatnych informacji jak dbać o to, żeby podczas wakacji nie stało nam się nic co zakłóciło by ten czas wypoczynku.

Przed wakacjami: co warto wiedzieć? Zapraszamy na stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie znajdziecie wszystkie informacje, które pomogą Wam spędzić czas wypoczynku zdrowo i bezpiecznie.

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

zak_roku_szkolnego_2013D

W czwartek 22 czerwca o godzinie 9:15  Mszą Świętą w kościele pw. Św. Wojciecha rozpoczną się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum nr 2 w Częstochowie. Następnego dnia, w piątek 23 czerwca o godzinie 9:00 w holu głównym szkoły rozpoczną się uroczystości szkolne: akademia z okazji zakończenie roku i wręczenie świadectw dla wszystkich klas.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW I RODZICÓW!!!

 

Konkurs fotograficzny

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach i Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Polskiego Związku Łowieckiego ogłasza konkurs fotograficzny pt.

„PRZYRODA OJCZYSTA”

Konkurs adresowany jest do miłośników przyrody i łowiectwa oraz wszystkich, którym fotografia przyrodnicza sprawia ogromną przyjemność i jest pomysłem na realizowanie własnych pasji.

Celem konkursu jest promowanie polskiej przyrody oraz komunikowanie pozytywnych wartości związanych z łowiectwem.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępna jest na stronie internetowej www.orl.katowice.pl

Prace należy nadesłać w terminie do 15 października 2017r.

Prace cyfrowe należy przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Prace analogowe na adres: Zarząd Okręgowy PZŁ Katowice 41-103 Siemianowice Śląskie ul. Zwycięstwa 2

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną powiększone i przedstawione na wystawie, o której miejscu i terminie wszystkie osoby nagrodzone zostaną poinformowane.

Czekamy na Państwa prace oraz karty zgłoszenia.

Darz Bór

Organizatorzy

 
Nasz Herb
MY W MEDIACH
Wyszukiwarka
Najbliższe wydarzenie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 - 2018

już za:

Cytaty
"Dobro i Zło mają to samo oblicze, wszystko zależy jedynie od momentu, w którym staną na drodze człowieka." - Paulo Coelho
Imieniny
Dzisiaj jest
Poniedziałek
25 września 2017
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
Kalendarz
Zdjęcia na stronie
Linki

flaga_Czestochowy

Kseon

bip_logo_nowe

Pokolenie

EFS

logotyp_nm

zdolniacha

unia

pajacyk

Gościmy obecnie
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Autorzy